AKTUALNOŚCI

01.10.2018

W ciągu ostatniego roku Andrzej E-moll Kowalczyk stworzył wiele muzyki, która zostanie upubliczniona dopiero za dwa lata (muzyka filmowa i teatralna). Ze względu na upartość w temacie Domu Muzyki, kilka miesięcy poświęcił na rzecz sprzyjającej idei FutureNet Foundation. Poniżej przedstawiamy hymn Fundacji FutureNet: (https://www.youtube.com/watch?v=nOTdVmLVNYw) którego oficjalna premiera odbyła się w Macau. Producentem piosenki był oczywiście Andrzej E-moll Kowalczyk a tekst napisał Michał Hawliczek. Jeszcze w 2017 roku (30.11.) w studio im. Agnieszki Osieckiej odbył się jubileuszowy koncert z okazji 30-lecia pracy artystycznej E-molla. W koncercie który nie doczekał się retransmisji udział wzięli m.in. Mirosław Czyżykiewicz, Mietek Jurecki, Marek Piekarczyk, Piotr Baron (saksofon), Wojciech Pilichowski, Ryszard Sygitowicz, Jerzy Styczyński i wielu innych. Podczas tego koncertu Andrzej E-moll Kowalczyk został uhonorowany brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” i specjalną nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.
01.10.2017

Jak się Państwo domyślają, Andrzej E-moll Kowalczyk ostatnich dwadzieścia miesięcy poświęcił głównie „Domowi Muzyki”. Oczywiście w tak zwanym międzyczasie nagrał kilka płyt i przemieszczając się po globie zagrał wiele koncertów w różnych konfiguracjach. Również w tzw. międzyczasie zakończył produkcję kilku płyt. Jeszcze w tym roku nakładem Polskiego Radia ukaże się od kilku lat zapowiadana płyta Andrzeja E-moll Kowalczyka pod ostateczną nazwą ZEMOLLEM SESSION pod tytułem „Zanim”. Na rzecz tej płyty Przepiękne dźwięki nagrali: Joanna Trzepiecińska, Zbigniew Zamachowski, Dorota i K. Wasilewscy, Mariusz Orzechowski, Artur Gadowski, Anna Ruttar, WBH, Marek Piekarczyk, Krystyna Prońko, Mietek Jurecki, Jacek "Markus" Markuszewski, Robert Luty, Piotr Żaczek, Ryszard Sygitowicz, Marcin Partyka, Piotr Baron, Leszek Cichoński i wielu innych...
Z okazji 30-lecia pracy artystycznej Andrzej E-moll Kowalczyk został uhonorowany m.in. nagrodą Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych „SAWP”.
31.12.2015

Ostatnio, tj. od maja 2015r., w artystycznym życiu Andrzeja "E-moll" Kowalczyka działo się bardzo wiele, choć jak zwykle, brak czasu nie pozwalał mu na skupieniach związanych z akceptacją "lanserskich" tekstów w internecie

""Dom Muzyki"", pomimo wielu przeszkód, nie pozwala „E-moll’owi” skupić się na ważnych dla jego życia sprawach. Sam jest na to wściekły, ale cóż... Tak, czy inaczej, w imieniu "E-moll’a" serdecznie przepraszamy za brak wszelkich aktualizacji, związanych z Internetem.

Od maja 2015r. w artystycznym życiu "E-moll’a" działo się wiele.

Przede wszystkim, jak od wielu miesięcy, produkował i produkuje płytę Jacka Kleyffa z Kapelą Drewutnia. Ważnym elementem tej współpracy jest fakt, iż Jacek Kleyff i Kapela Drewutnia poznali się przy okazji jednej z akcji "Domu Muzyki". Cenne jest to, że praca tak wielu muzyków, przewijających się przez Studio "E-moll’a", przebiega we wspaniałej atmosferze.

     


Równolegle, Andrzej "E-moll" Kowalczyk pracował nad ostatnio wydaną płytą Ewy Błaszczyk "Pozwól Mi Spróbować Jeszcze Raz".

Solowe i zespołowe projekty "E-moll’a" powolutku odradzają się. Zostało postanowione, iż wszelkie zgrania trylogii suit Andrzeja "E-moll" Kowalczyka zostaną dokończone w siedzibie Polskiego Radia Olsztyn. A dlaczego? – bo pierwszą suitę, pt. "To Mi Przypomina Drogę" nagrał z Ryszardem Szmitem. A było to w 1996 roku.


Drugą suitę, która była w całości dedykowana "Domowi Muzyki" i wszelkie prace wielu artystów i realizatorów, odbyły się absolutne charytatywnie. "Trans...formacje..." - znane jako projekt Oddział Otwarty.


Na rzecz zamykającej Trylogię płyty w Studio "E-moll’a", wiele wspaniałych dźwięków wyśpiewał i nagrał Andrzej "Kobra" Kraiński.

  


Jak zwykle nie zawiedli Robert Luty i Piotr Żaczek.

  


Nie znaczy to, że współpraca Andrzeja "E-moll" Kowalczyka z Radiem Białystok została zakończona. Studio "Rembrandt" pod wodzą znakomitego realizatora Wojciecha Bury ma się doskonale. Wszystkim polecamy.
Z pewnością o współpracy "E-moll’a" z Radiem Białystok już w najbliższym czasie będziemy informować.

W kontekście chociażby Myśliborskiego SMAK-u "E-moll" wziął udział w Festiwalu NIEPOKORNI w Sandomierzu.


Dzięki wielkiemu zaangażowaniu Sylwii Rybackiej, przy dużym wsparciu Urzędu Miasta Sandomierz, odbyła się wspaniała impreza. "E-moll" i Jerzy Filar byli gośćmi pierwszego wieczoru. Miały być to dwa osobne recitale. Na końcu jednak panowie wspólnie bawili publiczność wspominając Marka Sochackiego.


Oczywiście, w tzw. międzyczasie Andrzej "E- moll" Kowalczyk koncertował w wielu miejscach w ramach projektów autorskich, kontynuacji współpracy z Ewą Błaszczyk i projektu "Przed...Ostatnie Takie Trio".
I właśnie z tym projektem, dnia 2 stycznia 2016 roku, Andrzej "E-moll" Kowalczyk zainauguruje 30 – lecie Pracy Artystycznej... w Cegłowie. To urocza miejscowość, w której Andrzej spędził pierwsze 20 lat życia. http://kkz.ceglow.pl/?p=590
01.03.2015

Czas tak szybko płynie...

Przez ostatnich 6 miesięcy, Andrzej "E-moll" Kowalczyk, pomimo należnych prac, na rzecz "Domu Muzyki", nie zaniedbał pracy artystycznej. Owszem, praca dla tak ważnej idei jak "Dom Muzyki", w znacznym stopniu ograniczyła czas i energię "E-moll’a" na sprostanie artystycznym - stawianym sobie - wyzwaniom, ale nijak ich nie zaniedbał... , no może kilkanaście terminów przełożył...

Po pierwsze, w październiku 2014 w Teatrze Studio w Warszawie - odbyła się wychwalana przez prasę, Premiera najnowszego recitalu Ewy Błaszczyk pt. "Pozwól mi ...spróbować jeszcze raz...”

     

Przez ostatnich kilka miesięcy Andrzej Poniedzielski, Jacek Kleyff, Ewa Błaszczyk, Ula Fryzka & Jerzy Styczyński, Riders i wielu innych... - odwiedzili Studio u "E-moll’a"... na strychu...

"Faktem jest, "E-moll" przez całe świadome życie mieszkał, albo na ostatnich piętrach, albo na strychach... raptem cztery przestrzenie, jak na 46 lat życia Buntownika, to żaden wynik - Ewa B.

W nawiązaniu do powyższego Andrzej "E-moll" Kowalczyk nawiązał nić sympatii dla duetu Ula Fryzka – Jerzy Styczyński. Ze wzajemnej sympatii i zrozumienia (...kilka nocy przegadanych...) powstało "Przed... Ostatnie takie trio...".

     

"Przed... Ostatnie takie trio... – jest i będzie tylko okazyjnym składem..., bo lubimy ze sobą być. Jeśli to się zmieni..., to nie będziemy ze sobą grać i już..." Andrzej „E-moll” Kowalczyk.

Jeśli chodzi o premiery płyt "A na strychach... wszystko dobrze" i ZEMOLLEM SESSION ...spodziewajcie się informacji w następnych aktualnościach...
02.09.2014

Andrzej "E-moll" Kowalczyk przerywa wszelkie prace artystyczne - na rzecz ratowania "Domu Muzyki" www.dommuzyki.com

Jutro (3 września) będzie gościem w Anty Radio od godziny 22:00.
24.08.2014

Trudno w to uwierzyć, ale od dnia śmierci Ryśka Riedla minęło 20 lat...

Jak mówi - Andrzej "E-moll" Kowalczyk... " Dla Duszy Ryśka... to bardzo dobrze..., skoro sobie nie poradził z tamtym światem, teraz miałby jeszcze gorzej.... Miał swoją niespotykaną wrażliwość... Często wyśmiewaną, opluwaną i zupełnie nietolerowaną, w imię, jemu obcym "ideałom"... Nie chciał żyć nie swoimi wartościami... Za swoją wrażliwość zapłacił najsurowszą z cen... A teraz tam... sobie siedzi wśród przyjaciół, trzyma kciuki i miejsca... dla tych, którzy jeszcze chcą, to wszystko wytrzymywać i jeszcze w cokolwiek wierzyć... Bo jak i w Niebo, tak i w przesłania Ryśka Riedla - najczęściej odwrotnie rozumiane - wierzę..."

Nie mogę powiedzieć, że byliśmy przyjaciółmi, ale spotkaliśmy się wiele razy w bardzo różnych okolicznościach. Nie pamiętam Ryśka, jak na tym zdjęciu..., a ostatni raz widziałem go na kilka dni przed jego zrobieniem... moim zdaniem, ta koszulka była zielona...( Jak Państwo dobrze wnioskują... dorwaliśmy "E-moll’a", aby uzupełnić stronę...)

"Czas, jak ...czas..., czasem jest, czasem go nie ma..." – Andrzej Poniedzielski.

"E-moll" - głównie nie ma czasu... niestety..., a odkąd został szczęśliwym Dziadkiem, to już w ogóle...
Tym bardziej, że właśnie z Andrzejem Poniedzielskim, będą pracować, na rzecz anonsowanej już płyty, pt "A na strychach... wszystko dobrze"...

Nagrania ciągle trwają, w wielu studiach... i na strychu u "E-molka".

Ostatnio zaproszony... wpadł Jerzy Styczyński i nagrał...

  Dzięki wielkiemu zaangażowaniu Jacka Gawłowskiego, Łukasza Błasińskiego i Wojtka Bura, mamy już pierwsze zgrania...
Niniejszym dziękujemy za pozytywne opinie po prapremierowych odtworzeniach utworów m.in. w Anty Radiu i w Programie III Polskiego Radia.


Z przykrością informujemy, że prawdopodobnie, to ostatnie nagranie ZEMOLLEM z Pawłem Piecuchem...

Serdecznie dziękujemy, Pawełku... za współpracę..., leć kochany, leć::) Powodzenia!!!

"Nie odbierajcie nam nadziei...", to pierwszy (i mamy nadzieję, że nie ostatni) utwór skomponowany przez "E-moll’a", wspólnie z synem Andrzejem - " Andzun’em ..." Tekst - KDZ/świt nad miastem...
Płyta "Na strychach... wszystko dobrze...”, będzie miała bardzo różne odcienie...Przez trzy lipcowe dni, w legendarnym (a dziś bojącym się o przetrwanie...) Teatrze Atelier w Sopocie – Ewa Błaszczyk, Marianna Janczarska, Marcin Partyka, Sebastian Feliciak , Ks. Wojtek Drozdowicz, Andrzej "E-moll" Kowalczyk i Agata Bożym (manager), bardzo ciężko pracowali nad nowym recitalem Ewy. Codziennie, po wielu godzinach prób, wszyscy w bardzo dobrej atmosferze zagrali i zaśpiewali recital, który w wakacyjnych warunkach, nie był "łatwym" materiałem, ale w opiniach słuchaczy... bardzo potrzebnym...

  


Noce mieli wolne. Każdy robił, co chciał, a w miarę możliwości i tak starali się być razem
Powstało i takie zdjęcie.... aparatem i dorysowaniem Marianny Janczarskiej...

  Wielkim wydarzeniem należy określić fakt, spotkanie Andrzeja "E-moll" Kowalczyka z Simon'em Toulson-Clarke, liderem grupy RED BOX!!! Nie było to przypadkowe spotkanie... Zorganizowane dzięki ludziom blisko związanym ze "Studiem Rembrant" z siedzibą w PR. Białymstok. Zdaje się, że Panowie przypadli sobie (oczywiście artystycznie) do gustu, co może być dobrą wróżbą owocnej współpracy... rozmowy trwają... najbliższe spotkanie w listopadzie...
Trzymamy kciuki

  Jak od wielu lat, tak i w tym roku Andrzej "E-moll" Kowalczyk wsparł Festiwal im. Ryśka Riedla... w Chorzowie. To już 16 lat... też trudno uwierzyć... Dzięki autentycznemu zaangażowaniu Adama Antosiewicza w szerzenie idei "Ku przestrodze..." (i nie tylko...), odbył się kolejny Festiwal im. Ryśka Riedla.


Konkurs młodych kapel odbył się na bardzo wysokim poziomie! Na tyle wysokim, że Jury miało duży problem z wybraniem Finałowej Trójki – laureatów z kilkudziesięciu startujących do konkursu... kapel? Osobowości? W tym przypadku, trudno, to określić....Faktem jest, że i Mietek Jurecki jak i Andrzej "E-moll" Kowalczyk ufundowali swoje prywatne nagrody... akurat dla tego samego zespołu "We Artist" z Białorusi. www.weartists.bandpage.com...szczegóły w kolejnym wejściu...Po za tym, za wielki zaszczyt Andrzej "E-moll" Kowalczyk, odebrał udział, w koncertach, ewidentnie dobrze wymyślonych, przez Sebastiana Riedla... w imię prawdziwej pamięci... przyjaźni... i dla Festiwalu...


Ogólnie było Radośnie... choć "kłody" odczuwalne.

  Po za tym, "E-moll", walczy o "Dom Muzyki".
22.05.2014

Nakładem Firmy MTJ – ukazał się album pt. "25 x Wolność". Miło jest nam zakomunikować iż Piosenka ZEMOLLEM – „Wolni od zła...” została zamieszczona na tym albumie...Samo umieszczenie tej piosenki w tak zacnym gronie, odczytujemy jako wyróżnienie...

Andrzej "E-moll" Kowalczyk od kilku miesięcy w zasadzie nie wychodzi ze studia..., no chyba, że musi się przemieścić na koncert... lub po prostu do innego studia.

Konsekwentnie trwają nagrania i zgrania na rzecz "E-pki" ZEMOLLEM i kolejnej suity pt. " A na strychach..wszystko dobrze...". Mamy już za sobą ok. 400 godzin pracy w magicznych Studiach Nagrań...

Ostatnio na rzecz płyty "A na strychach... wszystko dobrze...” swoich głosów użyczyli m.in. Joanna Trzepiecińska, Dorota i Kalina Wasilewskie, Robert Chojnacki czy Artur Gadowski..., który (mimo nawału obowiązków wynikających z promocji własnej, wyczekanej i pięknej płyty z Tangami...) znalazł czas i nagrał jedną z piosenek...

Dla "E-moll"a najważniejsze jest to, że praca przy wszystkich piosenkach odbywa się w bardzo dobrej atmosferze, co na pewno przełoży się na efekty końcowe...

  
07.05.2014

Zgodnie z poprzednim wpisem... donosimy

Andrzej "E-moll" Kowalczyk - człowiek ...i bardzo zajęty... - w ramach poszukiwań pozytywów, dojechał na czas do Wrocławia... Tam za namową człowieka, o wybitnej pozytywności... Mietka Jureckiego, po raz drugi wziął udział w absolutnie pozytywnym przedsięwzięciu.

Jeszcze raz okazało się, że impreza organizowana (też), przez Leszka Cichońskiego – wnosi tak wiele pozytywów ...z resztą sami zobaczcie...W Studio Jacka Gawłowskiego (laureata światowej nagrody Grammy !!! ) Jacek i E-moll zmiksowali najnowszy utwór ZEMOLLEM pt. ” Oni kłamią...”

Zapraszamy do wielokrotnego posłuchania

Kolejne utwory ZEMOLLEM są w trakcie zgrywania – oczywiście szczegóły później
Rumieńców nabiera płyta "A na strychach ...wszystko dobrze..." Cały czas dołączają...

A jeśli chodzi o współpracę z Ewą Błaszczyk...(dziękujemy za wszystkie maile...)
Zapraszamy na koncert już 10 maja w Zielonej Górze...
24.04.2014

Święta, Święta... i po Świętach...

A, to nie prawda...!!!

Zbliża się "Wielkie Święto Gitary..."

Wszystkie Gitary w Górę!!!

Jak co roku (piękna tradycja rodem z konsekwencji Leszka Cichońskiego...) we Wrocławiu – przepięknym Mieście - odbędzie się cudnie pozytywna impreza!!! To już legenda... która się dzieje na naszych oczach...

Tak jak uprzednio informowaliśmy w aktualnościach, lista gości na rzecz płyty kończącej trylogię suit "E-moll’a", rozrasta się w postępie geometrycznym... Nagrania ciągle trwają... Co piękne, że każdy "gość" wnosi pozytyw i inspirację, która "E-moll’owi" pozwala jeszcze bardziej spokojniej patrzeć... i czuć...
Tzw. Dobra Energia – czyni cuda

Zdaniem Andrzeja "E-moll" Kowalczyka - Studio "Rembrant" z siedzibą w budynku Radia Białystok, jest absolutnie dobrym miejscem dla ludzi, którzy chcą pobyć z muzyką, a nie tylko wpaść, nagrać i wypaść.
To magiczne miejsce, wciąga nie tylko twórczym spokojem ...Spokojem..., który od epicentrów wszelkich niedogodności, dla twórczej pracy... jest o mniej niż 3 godziny, nawet Trabantem (jak mówi "E-moll"). Do tego wszystkiego - bardzo dobre warunki techniczne – wysokiej klasy sprzęt, w tym również do nagrań analogowych.., a przede wszystkim realizatorzy jakich dziś, ze świecą szukać... "Najlepiej zadzwońcie do Wojtka Bury – on wam, to wszystko wytłumaczy...:)"(E)

Telefon do Wojtka - 501 525 908Serdecznie dziękujemy, za wszystkie pozytywne maila dotyczące występu "E-moll"a, podczas emitowanego przez TVP koncertu na rzecz Kliniki Budzik – inicjatywy "Fundacji Akogo?" Ewy Błaszczyk. W skrócie odpowiadając. Andrzej "E-moll" Kowalczyk od początku wspiera działalność Ewy Błaszczyk, również dla tego, że Ewa wspierała wszelkie działania "E-moll’a"... w tym też "Dom Muzyki" Grają razem ciut krócej, jakieś 9 lat Są przyjaciółmi, a w przygotowaniu kolejny recital...

Tymczasem, zapraszamy na recital Pani Ewy Błaszczyk "Nawet, gdy wichura..." do Teatru Studio w dniu 28 kwietnia br.Najnowsza piosenka ZEMOLLEM pod tytułem "Naiwny-naiwnym, czyli – oni kłamią...", będzie miała swoją premierę w przyszłym tygodniu...

Jak zwykle – szczegóły później...
08.04.2014

W konsekwencji do ostatnich wpisów - Andrzej "E-moll" Kowalczyk - w wielu studiach nagrań nagrywa 2 płyty na raz...

ZEMOLLEM – tzw. epka – trzy utwory. Dwa zupełnie nowe, bardzo mocne rockowe numery, w niespotykanej - jak na "E-moll"a - estetyce w warstwie muzycznej i tekstowej... Mocne rzeczy... i nową wersję ballady pt. ”No time, no distance...” – piosenka spółki John Porter i A.”E-moll” Kowalczyk, napisana w 1995 roku, a nagrana w wykonaniu wokalnym Johna Portera, na rzecz suity pt. "To mi przypomina drogę..." Mamy nadzieję, że w ciągu kilku tygodni, zapoznają się Państwo z tymi utworami... ZEMOLLEM... szczegóły wkrótce...

A a’propos suit...

W wielu kręgach - suity Andrzeja "E-moll" Kowalczyka cieszą się sporym powodzeniem, co potwierdza "różno – kanałowa..." sprzedaż płyt. To miłe, tak samo jak od kilkunastu lat zapytania o kolejną...?Jak wiadomo ostatnią suitę pt "Trans...formacje" pod hasłem "Oddział Otwarty" "E-moll" nagrał w 2000 roku na rzecz "Domu Muzyki". Dla Przewodniczącego Zarządu SIzAN Andrzeja Kowalczyka, ”Dom Muzyki” nie jest tematem zamkniętym. Uparcie walczy o godne miejsce, dla potrzebujących wsparcia - osób nie tylko niepełnosprawnych, a wybitnie uzdolnionych Artystów... Zdaje się jednak, że czasy w Ojczyźnie osób starających się pomóc i potrzebujących takiej pomocy – i tego typu przedsięwzięć - wydają się być bogate w ludzi - głównie "przeszkadzających" w realizacji tego pięknego celu...

Wracając do suit...

Kwoli wytłumaczenia. Informowaliśmy Państwa o tym, iż suita "Na strychach..." ukaże się, pod nazwą "Ksywa-Emoll" – Daniel "Ksywa" Konatowicz i Andrzej "E-moll" Kowalczyk. Obaj Panowie, są tak bardzo pochłonięci wieloma muzycznymi produkcjami "na swoich poletkach". Zgodnie postanowili, nie nagrywać, pod wcześniej uzgodnionym "Hasłem"..., ale współpraca obu nieprawdopodobnie zajętych Panów, na zapowiadanym wydawnictwie, będzie miała swoje odzwierciedlenie... i jeszcze jakie!!! W nagraniu jednego z utworów całość instrumentalną wykonują No smoki, a "Ksywa" nagrywa partie wokalne

Oficjalna nazwa mającej się ukazać trzeciej suity Andrzej "E-moll" Kowalczyk – "A na strychach...? Wszystko dobrze..."

To zbiór wielu przemyśleń w słowach i w dźwiękach, odkładanych przez kilkanaście lat... Wymarzony ponad 25 lat temu nieśmiały plan, nagrania trzech suit (Trylogia?:) ... ,na Państwa oczach się ziści... Możemy tylko napisać, że tzw. fachowcy w kilku dziedzinach zdrowia i życia ..., ( o czym sam "E-moll" wiele razy publicznie mówił...) nie dawali "E-mollowi" nadziei i szans w zasadzie na nic..., co jego samego nie interesowało... i robił swoje...

Tak więc kończąca trylogię suita, o wspomnianym wcześniej tytule, ukaże się i wersji audio - w systemach 4:1 i Stereo - a i może nawet w ulubionej ostatnio przez "E-moll’a" wersji Analogowej... kto wie...? Jak zapewnia, to będzie ostatnia suita nagrana przed 50–siątką...

 

Tak, czy inaczej nagrania trwają... Do nagrania tej płyty Andrzej "E-moll" Kowalczyk zaprosił wiele wspaniale prawdziwych osób... tych, którzy współpracowali i chętnie współpracują z "E-mollem"... Są to m.in. Krystyna Prońko, Ewa Błaszczyk, Anna Chodakowska, Joanna Trzepiecińska, Marek Piekarczyk, Norbi, Jacek Kleyff, Krzysztof Wałecki, Artur Gadowski, Andrzej Poniedzielski, Marek Raduli, Ryszard Sygitowicz, Mietek Jurecki, Paweł Piecuch, Marcin Partyka, Zbigniew Zamachowski... i inni , bo na wieść, o takiej okazji lista się rozszerza...:)

 
;    

Trudno w to uwierzyć, ale... "Nasz kochany E-mollek, zastał szczęśliwym Dziadkiem..."
Jak sam mówi "Szczęśliwe "odziadziła mnie" mnie córcia Angelka, przy oczywistym udziale sympatycznego zięcia Sebastiana..." .

 

„... i nie dało, to mi nic do tyłu, bardziej do przodu i jeszcze jak!!!”

A życie płynie dalej...
Miło nam Państwa poinformować – iż Piosenka autorstwa Andrzeja "E-moll" Kowalczyka i Krzysztofa "Jary" Jaryczewskiego "Wolni od zła..." – zostanie umieszczona na dwupłytowym albumie "25 x Wolność" mającej się ukazać nakładem MTJ.
Szczegóły wkrótce...
12.12.2013

„I nie wiadomo, czy jesień jeszcze, czy to następne...” cyt. z E-molla

Ostatnie kilka tygodni bardzo pracowite, ale też podróżniczo - światoznawcze...

Miłym wspomnieniem z listopada stał się pobyt Andrzeja "E-moll" Kowalczyka w USA.

Wspólnie z Aleksandrem Dembskim, E-moll został zaproszony na Festiwal Filmów Polskich do Chicago. Oczywiście zaproszenie związane z filmem Demskiego do którego muzykę napisał E-moll. Tuż po pokazie filmu, odbyła się dyskusja z publicznością i dziennikarzami. Nikt z pytających nie ukrywał zachwytu nad samym pomysłem i realizacją filmu. Było miło, budująco i podsycająco ciekawość jak film przez telewidzów zostanie przyjęty w Polsce. Przypominamy, emisja „Kocham Cie jak Irlandię: 30 grudnia br. w TVP1. W ramach Festiwalu odbyło się wiele spotkań, które poniżej obrazujemy zdjęciami.

       

Nieopatrznie dość (), organizatorzy Festiwalu, tuż po pokazie filmu i dyskusji, zaprosili Dembskiego i Kowalczyka do słynnego na cały świat, Chicagowskiego Klubu Bluesowego KINGSTON MINES (kingstonmines.com). Od tego wieczoru E-moll "wsiąkał" weń, przez pozostałe noce. W zasadzie nie pomogły tłumaczenia E-moll’a, że nie gra Bluesa i z tym graniem, też by nie przesadzał... Wszyscy przyjęli go jak swojaka Radości co niemiara, przez całe noce, wiele wspaniałej muzyki, cudownie pozytywnych ludzi!

     

...i cóż... już pierwsza noc została uhonorowana przez samego Franka Pellegrino VIP-kartą dla E-moll’a – ważną do "końca następnego wieku..."

 

Kilka dni po przylocie Andrzej "E-moll" Kowalczyk, wystąpił z recitalem autorskim w Klubie Absurd.

 

Atmosfera była przesympatyczna, na pewno skłaniająca E-molla, do poważnego rozważenia ewentualnego nagrania kolejnej płyty "poetyckiej" i powrotu do choćby sporadycznego grania recitali autorskich...

Poza tym Andrzej "E-moll" Kowalczyk wspólnie z Ewą Błaszczyk, grając kilka ostatnich recitali, cieszył się, że Ewie udało się tak wspaniale doprowadzić do sukcesów „Budzika”. Odbył kilkanaście nagrań związanych z pracą na rzecz programów telewizyjnych i kolejnej płyty pt. " Na strychach...", przygotowuje się do nagrań nowych piosenek ZEMOLLEM...

I to by było na tyle...
22.10.2013

Jesień jest... Na całe szczęście, można trochę pomyśleć i przemyśleć... Ruszył sezon recitali i małych koncertów.
Recitale i małe koncerty znacznie bardziej podobają się "E-moll’ owi.."..jest ciszej, spokojniej i znacznie przyjaźniej

Najbliższy recital pt. "Kochankowie z drugich stron..gazet..." odbędzie się 26.10.2013 r. w Ośrodku Kultury Ochoty w Warszawie. To bardzo zasłużone miejsce dla recitali piosenki „innej..” Serdecznie zapraszamy...

Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie i ten plakat poinformuje Państwa o koncertach...

 

Telewizyjna Premiera Filmu "Kocham Cię jak Irlandię..." z muzyką Andrzeja "E-moll" Kowalczyka, będzie miała miejsce w TVP 1 30 grudnia br.
11.10.2013

Dużo by opowiadać, dlaczego tak długo nie pisaliśmy nic... , ale znowu jesteśmy

Serdecznie dziękujemy za wszystkie opinie, które dotarły do nas po koncercie ZEMOLLEM, podczas XV Muzycznego Festiwalu im. Ryśka Riedla w Chorzowie. W odpowiedzi, możemy tylko dodać, iż też nam było przykro, że ZEMOLLEM zagrało tak krótko..., ale nie na wszystko mamy wpływ...

 

Przemiłym gestem ze strony głównego organizatora Festiwalu – Adama Antosiewicza (wyrazy szacunku za konsekwencję... mimo wszystko...) – była wręczona E-mollowi specjalna statuetka...

Mamy nadzieję, że Festiwal imienia Tak Ważnej Postaci dla Muzyki Polskiej...

 

... godnie będzie obchodzić XXX-sto lecie już niebawem, bo czas od pierwszej edycji Festiwalu minął tak szybko i tak wiele pięknych zdarzeń na nim miało miejsce, co mamy nadzieję zostanie uszanowane...

Andrzej "E-moll" Kowalczyk przez ostatnie miesiące zajmował się głównie porządkowaniem... spraw, nie tylko artystycznych... Jeśli chodzi, o te ostatnie...

Nie wszystkim możemy się chwalić,... bo za oceanami mają inne plany...

Film „Kocham Cię jak Irlandię...” ( www.facebook.com/kochamciejakirlandiefilm) w reżyserii Aleksandra Dembskiego... już po kilku pokazach z kilku zacnych okazji... zdobył wiele wyrazów uznania. Muzykę podkreślającą całość skomponował, zaaranżował i nagrał „E-moll”. Kowalczyk zagrał w filmie rolę producenta muzycznego.. Film i część jego twórców zostali zaproszeni na Festiwal Polskich Filmów w Chicago (www.pffamerica.com )

W bardzo zaawansowanym etapie jest przygotowanie materiału na płyty ZEMOLLEM „Od-nowa..” i Ksywa - E-moll ( Andrzej "E-moll" Kowalczyk i Daniel "Ksywa" Konatowicz ) nagrania zaplanowane od listopada do lutego... premiery na wiosnę przewidziane... dużo pracy.

W tzw. między-czasie odnalazł się teledysk. Do piosenki "ZNADZIEJA" z płyty ZEMOLLEM SESSION jedno ujęcie zrobił Michał Hawliczek, no już...

W fazie prób jest również nowy recital Ewy Błaszczyk, ...której E-moll towarzyszy od wielu (kilkunastu...) lat i nie mają zamiaru tego zmieniać... . "Nawet gdy wichura..."

BARDZO SIĘ CIESZYMY ,ŻE W KLINICE „ BUDZIK” (www.akogo.pl) WYBUDOWANEJ DZIĘKI ZAANGAŻOWANIU WIELU LUDZI I INSTYTUCJI WSPIERAJĄCYCH FUNDACJĘ "AKOGO?" DZIEJĄ SIĘ TAK WSPANIAŁE... PRZEBUDZENIA.. VICTORIA!!!:)

 

Andrzej "E-moll" Kowalczyk, konsekwentnie walczy o "Dom Muzyki.."... Choć Wichura...
14.05.2013

Film Aleksandra Dembskiego z muzyką Andrzeja "E-moll" Kowalczyka Kocham Cię jak Irlandię..." został zmontowany i czeka premiery w TVP 1. Dembski napisał scenariusz i wyreżyserował bardzo ciekawą komedię dokumentalną z udziałem m.in. Rafała Bryndala, Bohdana Łazuki, Marka Wiernika, Marka Sierockiego i zespołu KOBRANOCKA...

Po raz pierwszy E-moll wziął udział w zaszczytnym Thanks Jimi Festival organizowanym m.in. przez Leszka Cichońskiego we Wrocławiu. Jak wszyscy wiedzą to coroczne wydarzenie gromadzi wiele osobowości gitarowych. Było bardzo sympatycznie...

     

Na tzw. rynku ukazała się płyta winylowa przedpremierowo anonsowana w audycji Piotra Kaczkowskiego ZEMOLLEM SESSION – Wolni od zła...

 

Powyższe zdjęcie pochodzi z sesji zdjęciowej, której poddał się E-moll w pracowni Ewy Wiktorii Redel, którą serdecznie pozdrawiamy i polecamy z całych sił.

   

Wielkimi krokami zbliża się XV Muzyczny Festiwal im. Ryśka Riedla „Ku przestrodze...”

 
24.03.2013

No cóż... "Czas jak czas, czasem jest, czasem go nie ma..."...

Od ostatniego wpisu wiele się zdarzyło...

Do bardzo udanych należy uznać ostatni wyjazd do Niemiec. W Karlsruhe Andrzej "e-moll" Kowalczyk wystąpił z recitalem pt. "Kochankowie z drugich stron gazet...". Całość zorganizowało Forum Kultury Polskiej i trzeba przyznać, że od strony organizacyjnej wszystko przebiegało profesjonalnie. Gośćmi Honorowymi byli Pani Konsul Generalna Justyna Lewańska i Pan Burmistrz Karlsruhe Dr. Frank Mentrup. Sam recital oprawiony był tłumaczeniami tekstów "E-moll’a" wyświetlanymi na telebimie. Autorami tłumaczeń byli: Kasia Zaryn-Trietsch, Joanna Gallus, Grzegos Ciski, Marta Faas.

       

W bardzo miłej atmosferze, w doborowym zestawie artystów i dziennikarzy odbył się koncert z okazji 50-lecia Piotra Kaczkowskiego przy mikrofonie... dużo wzruszeń, dobrych emocji, ale i tremy. Piotr Kaczkowski to wspaniała postać radiowa, wielki przyjaciel muzyki, guru nie tylko dla "E-moll’a". Podczas tego koncertu ZEMOLLEM zagrał kilka utworów z płyty "Wolni od zła...", której reedycja winylowa ujrzała światło dzienne w przeddzień tego wyjątkowego wieczoru. Z Markiem Piekarczykiem ZEMOLLEM wykonało piosenkę autorstwa i kompozycji "E-moll’a" – Zmęczenie II...

       

W tak zwanym między czasie Andrzej "e-moll" Kowalczyk skomponował muzykę do najnowszego filmu Aleksandra Dembskiego "Kocham Cię jak Irlandię..." o czym więcej napiszemy w kolejnym wejściu...
04.02.2013

Rok 2013 dla Andrzeja K... zaczął się bardzo pracowicie... Oprócz zwyczajowego już komponowania na rzecz programów telewizyjnych i nie tylko... powstał projekt, który dla samego "E-moll’a" jest bardzo ważnym wydarzeniem. Otóż w marcu, ukaże się na rynku pierwsza płyta analogowa w dorobku artystycznym Andrzeja "E-moll" Kowalczyka... Płyta będzie zawierać materiał z ostatniego albumu, który ukazał się z okazji 25-lecia pracy artystycznej...

A więc, ZEMOLLEM SESSION – "Wolni Od Zła..." doczeka się wersji analogowej!!! Znamy już okładkę!!!

 

Koncertowo rok 2013, zapowiada się również atrakcyjnie... Na zaproszenie FORUM KULTURY POLSKIEJ "POLONIA" już 16 marca Andrzej "E-moll" Kowalczyk wystąpi z recitalem pt. "Kochankowie z drugich stron gazet..." w Karlsruhe. Dla Artysty będzie, to o tyle atrakcyjne wydarzenie iż organizatorzy przygotowują specjalne tłumaczenia tekstów "E-moll’a", a On sam ma zamiar i nadzieję, na wykonanie premierowo kilku utworów, w tym również z wykorzystaniem fortepianu...

O szczegółach tego i innych atrakcyjnych wcieleniach koncertowych w najbliższym czasie, poinformujemy w następnym wejściu...
17.12.2012

Idą Święta... ale cóż...

Andrzej "e-moll" Kowalczyk – człowiek zaganiany w przedświątecznym wirze koncertów, spotkań, pracy w studio na rzecz opraw telewizyjnych. Miesiąc temu wziął udział w zdjęciach do filmu pt. "Kocham Cię jak Irlandię..." w reżyserii Aleksandra Dembskiego. W filmie zagrali również m.in. Zespół Kobranocka, Bogdan Łazuka, Marek Wiernik, Rafał Bryndal... Jak to zwykle u nagradzanego wielokrotnie Olka Dembskiego, będzie co najmniej ciekawie...

 

Przedstawiamy plakat zespołu ZEMOLLEM, który na początku przyszłego roku planuje zagrać kilka koncertów klubowych...
28.11.2012

Trwa kompletowanie materiału na suitę "Na strychu..." – czyli kolejną autorską płytę Andrzeja "e-moll" Kowalczyka. Materiału jest bardzo dużo, a sam E-moll zastanawia się, czy wyprodukować podwójny album w wersji dźwiękowej 5:1, czy nie...? Kto wie... na pewno, będzie wielu gości... z zupełnie różnych bajek muzycznych, tak samo jak i płyta ma być zróżnicowana stylistycznie, tak samo jak zawsze w autorskich suitach E-molla... muzycznie zapowiada się co najmniej ciekawie, teksty napisało i resztę dopisze tzw. samo życie... a jeśli Życie zdecyduje, że nie wszystko musi być podparte słowem, to pojawią się również utwory instrumentalne... na dziś wiemy o trzech... Chyba, że tzw. życie zdecyduje zupełnie inaczej... w końcu nic pewnego i nic na siłę...

W tak zwanym międzyczasie, E-moll prywatnie podróżuje spotykając się ze znajomymi. Ostatnio odwiedził Beatę i Mirka. Poznali się jakieś 10 lat temu, gdy Mirek podarował na rzecz "Domu Muzyki..." fortepian... dużo wspomnień i nie tylko Andrzej "e-moll" Kowalczyk cały czas walczy o spełnienie idei... Tu aby rozluźnić atmosferę nadmieniamy, iż Adam Otęba z grupy Dżem, kiedyś zobaczywszy E-molla powiedział "O! Andrzej "e-moll" co walczy!!!"

FORTEPIAN CZEKA...

Polecamy stronę www.pianorent.pl jeśli potrzebujecie fortepianu choćby na chwilkę, polecamy usługi Beaty i Mirka.. zawsze na czas... i zawodowo... tak działają ludzie z pasją...

WBH ( Wszyscy Byliśmy Harcerzami ) – ujawniło teledysk do jednej z piosenek wyprodukowanych na rzecz płyty pt "Trzy Pióra..." przez Andrzeja "e-moll" Kowalczyka. Serdecznie polecamy!!! Cieszy nas, że ukazanie się tej debiutanckiej płyty WBH... dało radość wielu ludziom...
06.11.2012

Z największą przyjemnością donosimy, iż kolejna, wyprodukowana przez Andrzeja "E-moll" Kowalczyka płyta zespołu WBH (Wszyscy Byliśmy Harcerzami...) ujrzała światło dzienne JEST!!! Wszyscy pytający o debiutancką płytę WBH, za chwilę będą mogli ją nabyć w Internecie... Wszystkim Zainteresowanym płytą przed jej ukazaniem się na rynku, serdecznie dziękujemy za motywujące pytania o termin.

 

www.wbh.art.pl
26.10.2012

Jesień jest...

12 listopada w Radiowej "Trójce..." Andrzej "e-moll" Kowalczyk razem z Ewą Błaszczyk zagrają podczas koncertu z okazji wielolecia szlachetnej działalności artystycznej Zbigniewa Łapińskiego.

Kaczmarski & Gintrowski & Łapiński - ...dla pokoleń ...i "E-moll’a" to bardzo ważne postacie no i już...(jak napisał Jacek Kleyff..., a pod czym w recitalach z Ewą podpisują się oboje... ). Marek Wiernik w biografii dołączonej do wydawnictwa z okazji 25-lecia "E-moll’a" napisał " ...potem sam już nie akceptował swojego śpiewania ze względu na okrutną wadę wymowy i ćwiczył bez pomocy logopedy... głównie na "Pieśni o śnie..." Przemysława Gintrowskiego...". Kilkanaście lat później Ewa Błaszczyk zaprosiła "E-moll’a” do współpracy. Grali w składzie Ewa, Łapa, E-moll... Życie ułożyło inny scenariusz... i koncertu w ukochanej dla "E-moll’a" Trójce...

Andrzej "e-moll" Kowalczyk – człowiek, który bardzo dużo ma w sobie z tamtych ludzi i lat, bo miał zaszczyt... i pamięta o tym.(P.K.).

Jest i smutno i... śmiesznie..., a przede wszystkim prawdziwie...

A takie chwile zdarzają się bardzo rzadko... w zasadzie się w ogóle nie zdarzają...

„...taki czas...”

Andrzej „e-moll” Kowalczyk – „ Beznadzieja”

„....W życiu piękne są tylko chwile...”
Ryszard Riedel...
11.10.2012

No i jesień...

Miło nam zakomunikować iż prapremiera wyprodukowanej przez Andrzeja "e-moll" Kowalczyka płyty WBH odbyła się godnie... 22 września w Płocku odbył się wyjątkowy występ WBH (Wszyscy Byliśmy Harcerzami). Na zaproszenie Chorągwi Mazowieckiej ZHP zespół zagrał bardzo dobrze przyjęty koncert, a przedsmak pełnej płyty zapewnił specjalny singiel wydany z tej okazji...

 

Już kilka tysięcy użytkowników facebook’a dzielnie dopinguje niedawno powstałą formację...

Cieszy nas to bardzo!!!

Całkiem niedawno "E-moll" odwiedził pracownię lutniczą Tomo Guitars (E-moll mówi, że to Wielce Szacowny Zakład Napraw Taboru Gitarowego.. ) Można określić, to tak... Myślał, że znał swoją gitarę, ale się bardzo pomylił... jak to mówią, chwila nieuwagi, trzasku – prasku, Pan Lutnik nie ma rączek jedenastu, ale w kilka dni z ulubionego emollowego Fendera zrobił gitarę jak ta LaLa...

Radości co niemiara

 

Serdecznie polecamy to miejsce, bo Tomek od gitar tam jest, co ma pasję!!!

www.tomoguitars.pl

Pracę studyjną (oczywiście nad kilkoma projektami na raz... o czym później ) jakże przyjemnie przerwał dzień zdjęciowy do powstających teledysków WBH... w reżyserii Michała Hawliczka...

     

C.D.N...
16.09.2012

No i już...

Oto najnowsza wersja "clipu" do wyprodukowanego przez "E-moll" a nagrania w wykonaniu Jana Chojnackiego i przyjaciół...

Spełniając misję nie tylko wynikającą, ze Statutu "Domu Muzyki" Andrzej "e-moll" Kowalczyk wziął udział w nagraniach kolejnej płyty Grażyny Łapińskiej. Nagrania trwają w studio Polskiego Radia w Białymstoku. Jak mówi "e-moll", "studio z dobrym klimatem do pracy".

   

Jak wiadomo dzięki zaangażowaniu dzielnego bohatera tej strony ,ukazało się wiele płyt, wielu ludziom żyje się lepiej, wielu ludziom ufundował ,albo dał instrumenty… W Białymstoku stał się cud!
W jednym z Białostockich hoteli, w pokoju 111 Daniel "Ksywa" Konatowicz podarował "e-moll"-owi "piec" gitarowy bardzo znanej firmy.
Ten piec przyda się w wielu przypadkach...
Nastąpił uroczysty akt przekazania i tak do czwartej nad ranem...

Tej samej nocy Andrzej "e-moll" Kowalczyk i Daniel "Ksywa" Konatowicz postanowili, że razem nagrają płytę, która się ukaże pod nazwą (nie wiedzieć czemu...) "KSYWA E-MOLL"... szczegóły w następnym wejściu...

Odliczamy dni do Premier płyty WBH...
10.09.2012

No i już...

Na warszawskim Ursynowie odbył się koncert z okazji 25-lecia scenicznej bytności Andrzeja "e-moll" Kowalczyka...
Dzięki zaproszeniu Burmistrza Ursynowa, Pana Piotra Guziała odbył się koncert z udziałem wielu przyjaciół Jubilata. Wystąpili WBH - Wszyscy Byliśmy Harcerzami, ZEMOLLEM z udziałem gości: Marka Raduli, Marka Piekarczyka i Krzysztofa "Jary " Jaryczewskiego...
Koncert poprowadził Marek Wiernik...
Dużo wzruszeń i dobrej zabawy...
Spotkań po wielu latach...
i tak aż do dnia następnego...

   

Muzycznie wyprodukowana przez E-molla płyta zespołu WBH - Wszyscy Byliśmy Harcerzami ma się ukazać 22 września. Ale klimat i „ zajafkie” całości można zobaczyć już w internecie... Materiał zachwycił już kilku dziennikarzy muzycznych, którzy w swoich autorskich audycjach radiowych wyemitowali kilka utworów. Tak było w przypadkach audycji mi.n Marka Wiernika i Jana Chojnackeigo...

Powodzenia dla WBH!!!
03.09.2012

Nie zawsze musi być tak, jak byśmy sobie tego życzyli.

Wczoraj... zmarł Marek Sochacki - człowiek, który wiele zrobił dla szeroko pojętej piosenki autorskiej, życia rodzinnego, towarzyskiego i życia w ogóle...
Wiele przeglądów piosenki, bez jego udziału, nie będzie już tymi samymi przeglądami.
Zmarło ciało. A co z resztą?  Miejmy nadzieję, że pokolenia, które śpiewały jego utwory, na różnego rodzajach występach, coś wyniosły i coś wniosą...już innym. Jak i On... A starał się bardzo.
Bardzo często bezimienny. Takie moje wrażenie...
Z poważaniem

Andrzej "e-moll" Kowalczyk


P.S. Marek jest! ......... współautorem tekstu piosenki "przewodniej"  ( a przynajmniej od wielu lat otwierającej...)  Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów w Myśliborzu.
Dla nas, spotkania w październiku w Myśliborzu, przez prawie 25 lat były OBOWIĄZKOWE.
To bardzo stare, ale prawdziwe nagranie.
Nazwaliśmy je - "Nie mogę bez."

Tak mówił o sobie...
Śpiewanie mam w genach (rodzice poznali się w zespole pieśni i tańca - cha! cha! cha!), od dziecka byłem więc zmuszany (bez specjalnych oporów z mojej strony) do występów wokalnych. W wieku lat siedmiu zapisano mnie do szkoły muzycznej - uczyłem się grać na cyji (wstyd, świnia, kaloryfer, paści, lub jak mawia Bałtroczyk syntezator marszczony - akordeon znaczy się). Dało mi to w niedalekiej przyszłości pokaźne źródło dochodu. Już w podstawówce pisałem teksty piosenek do znanych melodii, z czasem zacząłem tworzyć własne utwory słowno-muzyczne. Po drodze na Turbacz, w trakcie licealnej wycieczki, nauczyłem się brzdąkać na gitarze.

Poważnie zacząłem śpiewać na studiach polonistycznych w rodzinnym Krakowie na UJ, była połowa lat 70., zaczynali: Wolna Grupa Bukowina, Ela Adamiak, Jan Wołek, debiutował mój kolega z roku Zbyszek Książek i inni. Na skutek życiowych zawirowań, byłem nieco z boku głównego nurtu, dopiero po emigracji z Krakowa do Sandomierza, w początku lat 80. i podjęciu pracy w kulturze, wróciłem do śpiewania (pisałem i komponowałem cały czas). W Sandomierzu powołałem do życia Sandomierskie Studio Piosenki, działające do dziś i zaczęło się życie festiwalowe. Z młodszymi adeptami objeżdżaliśmy Polskę z piosenką w założeniu ambitną, literacką. Napisałem do dziś ok. 700 tekstów piosenek (spora ilość dla dzieci i młodzieży). Zdobywałem główne nagrody na OPPA, SMAK, Shanties, Piostur, Biłgorajskich Spotkaniach i wielu innych. Jestem współautorem piosenek na 14 płytach "Wygraj Sukces" i autorem piosenek zamieszczanych w podręcznikach (trafiłem pod strzechy!) szkolnych.

P.S. Tym bardziej, trudno będzie Bez...
27.08.2012

Jak to mówi E-moll – chwila nieuwagi i proszę...

W Programie III Polskiego Radia miała swoją premierę piosenka z repertuaru grupy The Beatles, w wykonaniu, UWAGA, Pana Jana Chojnackiego!!! Piosenka ta znalazła się na płycie wydanej z okazji 64 urodzin Pana Jana, a Jubilat ochoczo wykonał tytułowy utwór „When I’m 64...” – co z resztą stało się spełnieniem marzenia...

Producentem nagrania 3 (z 4 ) utworów wydawnictwa jest Andrzej „e-moll” Kowalczyk.

W studiu Jacka Gawłowskiego zostały zakończone mixy płyty WBH (Wszyscy Byliśmy Harcerzami) pt.”Trzy Pióra..”, której producentem jest były były Harcerz – A. Kowalczyk. Premiera Radiowa odbyła się w Radio dla Ciebie w audycji od lat wiernemu Rockowi – Markowi Wiernikowi..., dla tej płyty, to duże wyróżnienie.

Aby na żywo usłyszeć WBH, wystarczy przyjść na koncert w dniu 1 września, pod Ratusz Urzędu Dzielnicy Warszawa Ursynów. Tego dnia, w ramach dużej imprezy pod hasłem "Jeden ślad, jedna droga, jedno życie..." odbędzie się koncert... i z okazji 25-lecia pracy artystycznej Andrzeja "e-moll" Kowalczyka...

Wystąpią ZEMOLLEM i wspaniali goście: Krzysztof "Jary" Jaryczewski, Marek Piekarczyk, Marek Raduli... WBH, a gwiazdą wieczoru będzie Ania Rusowicz...

Serdecznie zapraszamy...
08.08.2012

A mówią ,że są wakacje….:)

A gdzie tam... E-moll głównie w podróżach... . Od miejsc do studia... IV Muzyczny Festiwal im. Ryśka Riedla organizowany od tak wielu lat przez Adama Antosiewicza... należy już do historii... szkoda...
Jak zwykle podczas tego wyjątkowego ( dla wielu ludzi) Festiwalu dochodzi do wspaniałych, nie tylko muzycznych spotkań... Atmosfera była gorąca... upał doskwierał. Ale lepsze to niż deszcz.

   

Serdecznie pozdrawiamy Wielkiego Fana muzyki - ARMINA - i jego załogę z przyjaciół złożonych...

Czas jest względny... pomyśleć, że dzisiejsi 18 – latkowie, Ryśka Riedla znać mogą jedynie i przede wszystkim z muzyki, opowieści... ale znają…!!!!!!!!!! A następne pokolenia rosną... mamy nadzieję, że o czymś...

 

NAJWAŻNIEJSZA W MIŁOŚCI JEST PRZYJAŹŃ...
WSZYSTKIEGO CO DOBRE DLA ADAM ANTOSIEWICZA i FESTIWALU IM.RYŚKA RIEDLA... !

Trwają mixy produkowanej przez Andrzeja "e-moll" Kowalczyka płyty WBH – (Wszyscy Byliśmy Harcerzami)...

Chłopaki z WBH wymyślili sobie, że motywem przewodnim grafiki będzie "Gwiezdny Orzeł 7" – samochód właścicielstwa Pawła Zawiślaka, który (...i samochód ...) dał dużo frajdy... w ostatnich miesiącach...

Oczywiście Przewodniczący Zarządu SIzAN Andrzej Kowalczyk ciągle żyje...
...i żyje „Dom Muzyki”

Nudy nie ma, się dzieje...
10.07.2012

Końcową fazę nagrywania płyty zespołu WBH (Wszyscy Byliśmy Harcerzami), Andrzej "E-moll" Kowalczyk rozpoczął nagraniami w Studio Radia dla Ciebie w Warszawie. Tym razem do nagrań zaprosił chórek dziewcząt. Dziewczyny zaśpiewały wspaniale.

   

W tych dniach w Studiu Polskiego Radia w Olsztynie zostaną zrejestrowane wokale i efekty specjalne, na rzecz tej zapowiadającej się bardzo ciekawie płyty. Potem już tylko kwestia dogrania kilku instrumentów i głosu gościa specjalnego – niespodzianki... no i już...
O szczegółach poinformujemy później...

W dniach 28-29 lipca rusza kolejna edycja Muzycznego Festiwalu im. Ryśka Riedla w Chorzowie.

Andrzej „e-moll” Kowalczyk będzie jednym z Jurorów.
Serdecznie zapraszamy!
27.06.2012

Więc jak opisywaliśmy , Andrzej "e-moll" Kowalczyk spędza pracy czas głównie w studiach nagrań... Od Olsztyna (Studio PR Olsztyn), przez salę prób na Warszawskim Bemowie, przez Strych i parę innych miejsc... z członkami grup Mc Aron i No Smoki, w Studio Polskiego Radia Olsztyn jako producent rozpoczął pracę nad płytą – jak się okazuje - nowopowstałego zespołu pod znaczącą nazwą WSZYSCY BYLIŚMY HARCERZAMI. Płyta będzie rodzajem słuchowiska – suity (jak np.”To mi przypomina drogę, czy „Trans... formacje”) Treść muzyczną, stworzą piosenki harcerskie w nowych, punkrockowych aranżacjach. Planowane zakończenie wszelkich prac nad płytą, to 16 sierpnia tego roku. Dla wszystkich twórców tego materiału, to bardzo emocjonalne wydarzenie, bo w końcu wszyscy kiedyś byli harcerzami...

 

Na zdjęciu:
Marcin "Jaskół" Rzońca, Daniel "Ksywa" Konatowicz. Robert "Czorny" Stolarek, Mirosław "Ziru" Wójcik, Andrzej "Nieświeć" Niedzwiecki, Ryszard Szmit, Andrzej "e-moll" Kowalczyk
Szczegóły później

Natomiast w Studio 7 w Piasecznie, odbyła się wyjątkowa sesja dla Pana Jana Chojnackiego, być może sam Pan Jan będzie chciał o tym szerzej opowiedzieć wcześniej my poinformujemy o szczegółach w sierpniu... Należy podkreślić iż w zupełnie innym klimacie "e-moll" zaopiekował się artystycznie zupełnie innymi brzmieniami...

 

Po za tym? Cóż... Nudy nie ma
31.05.2012

A więc tak...
Dużo się dzieje
Andrzej "e-moll" Kowalczyk, głównie w studiach nagrań. Najbliższe miesiące spędzi na produkcji płyt na rzecz innych wykonawców i zespołów (lubi pomagać )

Ponieważ z zasady lepiej nie informować za dużo przed finałem wszelkich pozytywnych zdarzeń, o szczegółach w/w poinformujemy później.

Poza produkcją, "E-moLL" kończy pracę nad muzyką do kolejnych programów telewizyjnych i dużo poświęca czasu 11 autorskiej płycie pt. "Na strychu...". Z tego co już słychać, bardzo dużo powrotów do korzeni...

Oczywiście w dalszym ciągu (na całe szczęście bez wielkich zadęć...) trwa promocja ostatniej płyty ZEMOLLEM SESSION wydanej z okazji 25-lecia artystycznej bytności Andrzeja „e-moll-a” Kowalczyka. Wiele rozmów, wywiadów...

Właśnie ukazał się kolejny teledysk... tym razem do piosenki "I still miss u.." Część zdjęć zrealizowano w Tajlandii w lutym tego roku...
Scenariusz i reżyseria - Michał Hawliczek
Zdjęcia – Michał Hawliczek,Kuba Lada
Montaż – Kuba Lada

I to by było na tyle...
17.04.2012

Serdecznie dziękujemy za wszystkie maile dotyczące piosenki i teledysku pt. "Beznadzieja" Dziękujemy również za każdy głos oddany na ten utwór przy okazji Listy Trójki. Bardzo, bardzo dziękujemy...

Dnia 14 kwietnia 2012 Andrzej "e-moll" Kowalczyk był gościem koncertu z okazji 10 – lecia Zespołu Daniela Gałązki - DGZZ. Była to bardzo udana podróż sentymentalna... A sam zespół DGZZ zagrał bardzo dobry koncert... I były świeczki na zasłużonym torcie...

   

Andrzej "e-moll" Kowalczyk, aktualnie skupiony nad nowymi kompozycjami i aranżacjami na rzecz płyty autorskiej ( roboczy tytuł „Na strychu...”), jak również na potrzeby opraw telewizyjnych. W tzw. międzyczasie dobiegają końca montaże kolejnych teledysków do piosenek „ I still miss U” i „I’m Fixed...” z płyty ZEMOLLEM SESSION...

A koncertów przybywa...
06.04.2012

Ukazał się właśnie nowy teledysk ZEMOLLEM do piosenki Beznadzieja

12.03.2012

W sobotę Andrzej "e-moll" Kowalczyk miał dużą przyjemność wykonać kilka piosenek razem z Markiem Radulim i Pawłem Piecuchem w Muzycznej Owczarni. Piosenki z repertuaru ZEMOLLEM, dzięki wykonaniu Tomka Grabowego - bas i Grzegorza Kuligowskiego – perkusja, zabrzmiały ciekawie inaczej. Publiczność reagowała wspaniale. Utwór „Beznadzieja´ został po raz pierwszy wykonany w wersji koncertowej. W Muzycznej Owczarni od zawsze dzieją się wydarzenia wyjątkowe . Zaproszenie do koncertu charytatywnego okazało się również wielkim przeżyciem artystycznym.

 

W poniedziałek dzięki gościnności Księdza Wojtka Drozdowicza, zespół ZEMOLLEM w Podziemiach Kamedulskich na Warszawskich Bielanach, zarejestrował uzupełniające zdjęcia do trzech teledysków. Uzupełnienia dotyczyły zdjęć nagranych w Tajlandii.

     

Zdjęcia do teledysków "I Still Miss U..", "I’m Fixed" i "Beznadzieja" wypadły bardzo dobrze. Niniejszym przedstawiamy tylko kilka ujęć z planu...
22.02.2012

Na całe szczęście najgorsze mrozy w Polsce Andrzej "e-moll" Kowalczyk przeczekał w Tajlandii. Owszem był to zasłużony urlop ale jednocześnie udało się nakręcić kilka godzin materiałów na rzecz teledysków do utworów z repertuaru grupy ZEMOLLEM – "I Still miss U..." i "I’m Fixed..."

Oto kilka zdjęć z planu – autor Michał Hawliczek

     

Radosną postacią zdjęć była Lajla – czyli – Kanjana Saengchan.

Już z udziałem pozostałych członków ZEMOLLEM, w najbliższym czasie zostaną zarejestrowane ujęcia w Polsce. W tak zwanym międzyczasie powstanie kolejny teledysk do jednej z piosenek – tym razem w języku polskim. Planowana premiera teledysków przewidziana jest na 15 marca tego roku.

Po powrocie "E-moll" rzucił się w wir wywiadów na rzecz promocji płyty ZEMOLLEM SESSION. Za wszystkie listy z opiniami serdecznie dziękujemy... Powoli krystalizują się szczegóły związane z zagraniczną reedycją płyty ZEMOLLEM SESSION i związanymi z tym koncertami w Rosji. Szczegóły wkrótce...
15.01.2012

No i cóż... mamy 2012 rok... jaki będzie?

Andrzej "e-moll" Kowalczyk stara się po prostu pracować. Rok 2011 był bardzo dobrym rokiem pod względem artystycznym, ale za to Bóg powołał do siebie zbyt wiele bliskich mu osób, aby tak do końca mógł się cieszyć bardzo dobrymi efektami pracy... nie można mieć wszystkiego...

Nigdy nie wiemy co nas może spotkać... Jak się okazuje jedyne co pewne w życiu, to zmiany...

Bardzo dobrym przyjęciem została powitana na rynku płyta ZEMOLLEM SESSION – "Wolni od zła..." Szczególnie dobre recenzje zbiera piosenka pt "Beznadzieja..."


W/w piosenka jest na liście propozycji do Listy Przebojów Programu III. Jeśli i Państwu podoba się „Beznadzieja” zapraszamy do głosowania...

Jak wskazują wstępne plany na rok 2012, ma być to rok w dużej mierze wypełniony koncertami w Polsce, Rosji, Niemczech, Holandii, Belgii i Szwajcarii... W najbliższym czasie Andrzej "e-moll" Kowalczyk leci na Tajlandię, również po to, by nakręcić część zdjęć na rzecz teledysków do utworów z repertuaru ZEMOLLEM...

Szczegóły wkrótce…
15.12.2011

Od dnia 9 grudnia 2011 roku, w sprzedaży ukazała się płyta ZEMOLLEM SESSION!

W skrócie przypominamy, iż jest to specjalne wydawnictwo z okazji 25 – lecia pracy artystycznej Andrzeja "e-moll" Kowalczyka .CD i DVD zawierają ponad 30 utworów "E-moll’a" ,z różnych okresów twórczości w wykonaniu przyjaciół z tej drogi...

CD ZEMOLLEM SESSION – „Wolni od zła...”

Krystyna Prońko – voc ,Artur Gadowski –voc ,Paweł Piecuch –voc, Marek Raduli – gitara Jerzy Styczyński – gitara, Mietek Jurecki – gitara basowa, Rafał Rogulski – gitara ,Robert Luty – perkusja, Dariusz Świechowski – perkusja, Piotr Żaczek – gitara basowa, Andrzej „Pierwiastek” Potęga – gitara basowa, Janek Smoczyński – organy Hammonda, Krzysztof „Jary” Jaryczewski – harmonijka ustna, Anna Ruthar – chórek Justyna Motylska –chórek ,Andrzej „e-moll” Kowalczyk- gitary, fortepian,

W nagraniu różnych „scenek” – udział wzięli goście specjalni, Norbi, Remigiusz Szuman i... Maciej Zembaty...

Utwór 14 jest minutą ciszy po...

DVD – „Oczko e-moll’a”

Rejestracja koncertu, który odbył się w październiku 2007 roku w Teatrze Małym w Tychach. Z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Aukso pod dyr. Marka Mosia z okazji 21 – lecia pracy artystycznej Andrzeja „e-moll” Kowalczyka wystąpili m.in. Ewa Błaszczyk, Maciej Zembaty, Marek Piekarczyk, Cree z Sebastianem Riedelem, Anna Ruttar,Grzegorz Achtelik,Raisa, ZEMOLLEM…+ teledyski

W Internecie ukazały się „teledyski” do piosenek z płyty ZEMOLLEM SESSION – „Wolni od zła...”
Wolni od Zła..
Beznadzieja
No i co
I'm fixed
I still miss U
19.11.2011

Jak to w życiu bywa, nie wszystko musi być na chciany czas...

Na początku grudnia, nakładem i dystrybucją AGORY ukaże się oczekiwane wydawnictwo ZEMOLLEM SESSION – "Wolni od zła..."

Specjalne podziękowania dla Domu Aukcyjnego AGRA-ART, dzięki, któremu zadziało się tak wiele pozytywów ostatnio w życiu ... i "E-moll’a..."

Kochani!
Z okazji 25-lecia tzw. pracy artystycznej Andrzeja "E-moll" Kowalczyka ZEMOLLEM SESSION – "Wolni od zła..." – CD i DVD + biograficzna opowieść (z przymrużeniem oka...) o życiu Andrzeja "e-moll" Kowalczyka autorstwa Marka Wiernika.

CD ZEMOLLEM SESSION – "Wolni od zła..."
Krystyna Prońko – voc, Artur Gadowski – voc, Paweł Piecuch – voc, Marek Raduli – gitara, Jerzy Styczyński – gitara, Rafał Rogulski – gitara, Piotr Żaczek – gitara basowa, Mietek Jurecki – gitara basowa, Andrzej „Pierwiastek” Potęga – gitara basowa, Robert Luty – perkusja, Dariusz Świechowski – perkusja, Janusz Smoczyński – organy Hammonda, Krzysztof „Jary” Jaryczewski – harmonijka ustna, Anna Ruthar – chórek, Justyna Motylska – chórek, Andrzej "e-moll" Kowalczyk - gitary, fortepian, instr. klawiszowe, czasem głos...

DVD – "Oczko e-moll’a"
Rejestracja koncertu, który odbyła się w październiku 2007 roku w Teatrze Małym w Tychach. Z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy – AUKSO, pod dyr. Marka Mosia z okazji 21 – lecia pracy artystycznej Andrzeja "e-moll" Kowalczyka wystąpili m.in. Ewa Błaszczyk, Maciej Zembaty, Marek Piekarczyk, Cree z Sebastianem Riedlem, ZEMOLLEM...

Być może w najbliższym czasie dojdzie do rejestracji specjalnego koncert we wspomnianym składzie ZEMOLLEM SESSION – to nie jest skład, który ma zaistnieć wieloma koncertami, wszyscy są bardzo zajęci, ale z kilku specjalnych okazji, na pewno zagrają ze sobą i to koncertowo.

Obecnie realizowane są teledyski do kilku utworów z płyty.

ZEMOLLEM – doczekało się osobnej strony... i cudnie!!!

www.zemollem.com

Poza tym Andrzej "e-moll" Kowalczyk w dalszym ciągu dużo komponuje na rzecz telewizji i oczywiście dużo więcej czasu poświęca dla odradzającego się "Domu Muzyki"

Stowarzyszenie "Dom Muzyki" oczekuje wsparcia jego działalności wszystkich ludzi dobrej woli...
Członkowie Stowarzyszenia "Dom Muzyki" (i nie tylko...) Łączcie się, że tak prosząc zażartujemy.

W dziale koncerty, też przybyło...
Krótko pisząc... "Się dzieje "
01.10.2011

No i po wakacjach...

Ostatnie tygodnie Andrzej "e-moll" Kowalczyk – jeśli chodzi o pracę - spędzał głównie na pracach związanych ze zbieraniem materiałów na rzecz mającego się ukazać wydawnictwa z okazji 25 – lecia pracy artystycznej. Ciężko było - nie zadbał w swoim czasie o zbieranie choćby fotografii, a i gadać o swoim życiu ciężko było. Nienawidzi gadać o tym samym...

ZEMOLLEM SESSION ma się ukazać jeszcze w październiku, wydawcą i dystrybutorem będzie Agora.

Tak wygląda wstępny projekt okładki.

Dodatkowo E-moll pracuje nad muzyką na potrzeby telewizji. Dużą niespodziankę sprawili E-mollowi syn Andrzej (ksywa Andzun) i Mateusz Bomba (ksywa Bomba), którzy zaproponowali bohaterowi tej strony udział w projekcie hip-hopowym. No cóż, ani szerokich galotek, ani dresów, ani nawet czapeczki z daszkiem Andrzej "e-moll" Kowalczyk nie założy, ale przyłożył się do projektu kompozytorsko. Popełnił to z tym większą przyjemnością ponieważ Junior poprosił o oparcie jednej z kompozycji na temacie gitary klasycznej z utworu E-molla pt. "Beznadzieja..."
15.08.2011

Przepraszamy za brak wpisów na czas...

Serdecznie dziękujemy za wszystkie maile, które dotarły po śmierci Macieja Zembatego aż do... emisji w Telewizji POLSAT, koncertów podczas XXX jubileuszowego Pikniku Country z udziałem Andrzeja "e-moll" Kowalczyka. Bardzo, bardzo dziękujemy...

W/g "e-moll’a" sam Piknik, jest imprezą o bardzo rzadko - dziś spotykanej atmosferze... tak rzadko się zdarza, aby publiczność była tak wspaniała !!!

Dnia 28 sierpnia ZEMOLLEM wystąpi podczas koncertu "Podziel się posiłkiem..." od lat organizowanego przez Fundację Polsat... przy wsparciu TV POLSAT... Fundacja w ciągu 15 lat istnienia – zrobiła tak wiele dobrego....
Zapraszamy na stronę i zachęcamy do wsparcia Fundacji POLSAT.

Andrzej "e-moll" Kowalczyk, podróżując, pracując, obserwując, słuchając...- głównie myśli...(sam dał zgodę na taki wpis), ale i myśli o następnej płycie... żyje znaczy...
13.07.2011

A żyć trzeba dalej...

Piosenka ZEMOLLEM, pt. "Znadzieja..." - ukazała się na 3-płytowym wydawnictwie pt. "Ballady Rockowe 2"

W imieniu również "e-moll'a" serdecznie zapraszamy na kolejny Festiwal im. Ryśka Riedla...
Andrzej "e-moll" Kowalczyk - nie przyjedzie na Festiwal im. Ryśka Riedla po raz pierwszy od 13 lat... w tym czasie będzie w Mrągowie... nie ma żadnych waśni... szczegóły w następnym wejściu..., które za chwilkę... A na razie... wspomnień czar... trzeba, żyć dalej...

     
30.06.2011

Moi Drodzy...

Pomimo, że z wielu powodów śmierci Maćka można się było spodziewać, to sama wieść o niej tak bardzo nie dociera... Jak mało z kim, pracę z Maciejem Zembatym traktowałem jako zaszczyt... Przez wiele lat grając, nagrywając z Nim piosenki Cohena, miałem wrażenie, że jestem absolutnie spełniony, bo tych samych piosenek w wykonaniu duetu Zembaty&Porter, słuchałem jako dzieciak. Cytaty z tych piosenek były i są dla mnie tak bardzo ważne, motywujące, przywołujące do porządku... choć z samym Maćkiem, nałykałem się więcej Rock&Roll'a, niżeli, ze wszystkimi "rokendrolowcami" (z którymi pracowałem i pracuję) razem wziętymi do kupy...
Maciek (dla mnie) JEST człowiekiem, wielkiej mądrości, szaleństwa i innych sprzeczności... i to się nie zmieni... Na pewno, to jedna z Ikon... na pewno, mojego życia...
Kiedy mieszkaliśmy razem... i w mieście M... było dużo, a jednocześnie za mało czasu... rozumiał wiele... cieszył się, gdy czuł się rozumiany, a tak rzadko się z tym spotykał w ostatnich latach... Dla Stowarzyszenia "Dom Muzyki", był otwarty. Nigdy nie zawiódł, choć sam potrzebował pomocy, i wiedział, że właśnie dlatego... Na rzecz "Domu...", na rzecz tego miejsca, na które liczył, czekał, zrobiłby jeszcze wiele.. zrobił wiele... nawet wtedy, gdy nie był w najlepszej formie...

Zadzwonił w piątek, pytał o wszystko, na wszystko był gotowy... No to się umówiliśmy... Kupiłem struny na wymianę, bo chciał pograć na swojej gitarze... W poniedziałek zadzwoniłem, że zgodnie z umową jadę... powiedział, że jest w szpitalu... minął kolejny, zagoniony tydzień... wiele spraw...

Przyszła wiadomość...

Struny mam w plecaku...

Myślałem, że wiem, że gdy człowiek się spodziewa najgorszego, to sobie z tym jakoś poradzi... nic nie wiedziałem... Nawet pełna świadomość kpiarsko - Maćkowego podejścia do śmierci nie daje mi spokoju... Człowiek nie zna swoich możliwości, NIGDY...

Moim zdaniem Maciek dołączył do grona naszych wspólnych kolegów z którymi mam nadzieję się spotkać...

"A gdy przyjdzie po mnie..." jeszcze mniej żal będzie odchodzić...

Do zobaczenia...

P.S. ... i proszę Boga, by zabrał mnie tylko z plecakiem...

Z poważaniem

Andrzej "e-moll" Kowalczyk

30.06.2011

Wszystkie zaplanowane na lipiec działania związane z obchodami 25 -lecia pracy artystycznej "e-moll"a... zostały przełożone na jesień...
21.06.2011

Nagrania specjalnej reedycji ZEMOLLEM SESSION (o której, wspominaliśmy przed chwilą...), przebiegły znakomicie. Krystyna Prońko, Marek Raduli, Jerzy Styczyński, Marek Piekarczyk, Krzysztof "Jary" Jaryczewski, Robert Luty, Piotr Żaczek, Mietek Jurecki, Janusz Smoczyński, Artur Gadowski, Paweł Piecuch, Rafał Rogulski, Norbi, Remigiusz Szuman, Justyna Motylska, Anna Ruttar - w dziesięciu studiach nagrań, rozsianych po całej Polsce, nagrali dźwięki na rzecz płyty z okazji 25 - lecia pracy artystycznej Andrzeja "e-moll" Kowalczyka.

Płyta została zgrana w Lab Studio Jacka Gawłowskiego - brzmi bardzo dobrze - no bo jak!

Wydawnictwo CD I DVD, ukaże się pod koniec lipca pod nazwą ZEMOLLEM SESSION - a oficjalny już tytuł - "Wolni od zła".

W międzyczasie "e-moll" razem z Ewą Błaszczyk i manager Agatą Borzym, był w Izraelu...
Wiele niezapomnianych wrażeń...

       

I było też takie miłe spotkanie w zagonionym świecie. Zakończono tłumaczenie nowej piosenki.

Miło znaczy...
Dużo pracy, wiele obowiązków... w konsekwencji poprzednich wpisów...
23.04.2011

Jak to mówią, słowo się rzekło...

Od 27 kwietnia do 15 maja będą trwały nagrania specjalnej, jubileuszowej reedycji płyty ZEMOLLEM. Ukaże się ona pod nazwą ZEMOLLEM SESSION (roboczy podtytuł... Wolni od zła...) Nagrania odbędą się w wielu studiach z udziałem m.in. Marka Raduli, Roberta Lutego, Jerzego Styczyńskiego, Mietka Jureckiego, Krzysztofa "Jary" Jaryczewskiego, Piotra Żaczka, Marka Piekarczyka, Artura Gadowskiego, Janka Smoczyńskiego, Pawła Piecucha, Rafała Rogulskiego.. lista gości nie jest zamknięta.. generalnie Andrzej "e-moll" Kowalczyk zaprosił do nagrań wielu artystów z tej 25 letniej drogi... Jak ten czas leci... Koncert Jubileuszowy, oparty na składzie ZEMOLLEM SESSION... odbędzie się w Mrągowie dnia 30 lipca, a swój udział potwierdzili Krystyna Prońko, Tomasz Szwed, Krzysztof "Jary" Jaryczewski... lista również nie jest zamknięta...:)

Ostatnie koncerty ZEMOLLEM (Lublin, Warszawa) pokazały, że najnowszy skład tej formacji Paweł "Piecu" Piecuch, Rafał "Rogall" Rogulski, Andrzej "Pierwiastek" Potęga, Michał Kłopocki i "e-moll" to wyjątkowo dobrane towarzystwo pod każdym względem... i do tego grają wyjątkowo radośnie, nawet smutne piosenki :)
Najbliższy koncert tej formacji 2 maja w podwarszawskim Halinowie...:)

   

ZEMOLLEM w Lubelskiej SPIRALI www.spiralablues.pl

W tzw. między czasie "e-moll" komponuje muzykę... dla kilku i ... telewizji... i ciągle robi wiele... www.dommuzyki.com

A koncertów znowu przybywa... :)
07.04.2011

Krystalizuje się tak wiele spraw...
Jak, to mówią, aby zdrowie było...
Jako przedsmak wydawnictw przewidzianych na ten rok przedstawiamy materiał zapowiadający ukazanie się na DVD "Oczka e-moll'a"A koncertów znowu przybyło... :)
01.04.2011

Wiosna!!!

Ukazał się nowy teledysk polskiej wokalistki, mieszkającej w Australii, Beaty Wald, której singla aranżerem i producentem jest Andrzej "e-moll" Kowalczyk.Trwają przygotowania do mającego się ukazać specjalnego wydawnictwa z okazji 25-lecia pracy artystycznej "e-moll"a. Będzie to płyta ZEMOLLEM session (specjalna reedycja ZEMOLLEM ...) z udziałem m.in. Krzysztofa "Jary" Jaryczewskiego, Marka Piekarczyka, Artura Gadowskiego, Marka Raduli, Jerzego Styczyńskiego, Roberta Lutego, Piotra Żaczka... Lista się rozszerza:) Oczywiście obecny skład ZEMOLLEM, też będzie miał swój udział :)

Dodatkowo w ramach wydawnictwa ukaże się książeczka (a jest o czym pisać...), wywiady, archiwalia... i oczekiwane przez wiele osób (dziękujemy za maile) DVD z orkiestrą Aukso pod dyrekcją Marka Mosia - czyli "Oczko e-moll'a". Nagranie z 2007 roku... z udziałem Ewy Błaszczyk, Marka Wiernika, Macieja Zembatego, Marka Piekarczyka, grupy Cree i innych...
Całkowity dochód z wydawnictwa zostanie przekazany na rzecz odradzającego i ciągle potrzebującego wsparcia Stowarzyszenia Integracji z Artystami Niepełnosprawnymi "Dom Muzyki" ... co to go "e-moll" nie ma zamiaru opuścić...
A koncertów przybywa...
12.03.2011

Zupełnie spokojnie można napisać o sukcesie traski ZEMOLLEM, która poprzez Kraków, Bochnie i Muzyczną Owczarnię w Jaworkach odbyła się pod koniec lutego. Tym bardziej, że z ZEMOLLEM gościnie wystąpił Wojciech Morawski, absolutna legenda perkusji :)
Koncerty zaowocowały m.in. kolejnymi zaproszeniami... i w ogóle... :)

Sam "e-moll" przekonał się, że zdrowie już nie to :) No i z Kenii, to On jeszcze nie wrócił... łazi jakiś taki, jakby pogoda była piękna... a zebry przychodziły pod Wietkową Muzyczną Owczarnię. :)

 

W przygotowaniu jest specjalna reedycja płyty ZEMOLLEM SESSION i mamy nadzieję, że dla wszystkich pytających o ukazanie się na DVD "Oczka e-moll'a", również i o tym napiszemy w następnym wejściu...

Ukazała się płyta Remigiusza Szumana, gdzie Andrzej "e-moll" Kowalczyk udzielił się gościnnie razem z Markiem Piekarczykiem, Mateuszem Pospieszalskim, Robertem "LITZA" Friedrichem...

Serdecznie zapraszamy na koncert promocyjny na Pragie Warsiawskie do Hydrozagadki :)
18.01.2011

Jak to mówią, żarty się skończyli :-)

Andrzej "e-moll" Kowalczyk za chwilę skończy 42 lata... co zrobić, trudno. :-)

Gdyby ktoś spodziewał się iż jakiś dół z tego powodu - zdaje się, że absolutnie odwrotnie.

Po pierwszym urlopie (12 dni z rzędu) od 23 lat, w Keni, "e-moll" jakiś taki zawieszono-uśmiechnięty i ewidentnie zdystansowany do choćby wiadomości :-)

 

Podczas pobytu w Kongoni w Polsce muzyka "e-molla" brzmiała choćby w nowej edycji "Kawy czy herbaty" TVP1.

Po powrocie, praca w Studio nad nowymi utworami na potrzeby telewizji i próby. Te dotyczą nowego programu Ewy Błaszczyk i najbliższej "traski" ZEMOLLEM, szczegóły w dziale koncerty i ciut później... :-)
18.01.2011

No cóż... mamy tzw. Nowy Rok... :-)

Dziękując za wszystkie przesłane życzenia, życząc sympatykom tej strony wszelkiego dobra...
Uprzejmie donosimy... :-)

Poprzedni rok był wspaniały! Zawodowo zakończony gościnnym udziałem w Międzynarodowym Festiwalu "Poetyckie Rubieże" w Gubinie. Podczas podróży pociągiem na trasie Warszawa – Frankfurt Andrzej "e-moll" Kowalczyk i Zbigniew Zamachowski, mając na uwadze wyjątkowość wspomnianego wydarzenia, postanowili zrobić "niespoździewankę" i wystąpić w niespotykanej dotąd konfiguracji...brawom nie było końca :-)

 

Głównym pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu jest Waldemar Pawlikowski. Gratulujemy i życzymy powodzenia :-)

Serdecznie polecamy specjalny album, książkę pt. "Wszystko jest takie kruche..." Wydawnictwo zawiera wywiad – rzekę z Ewą Błaszczyk i wiele wspaniałych zdjęć Ewy, również tych związanych z pracą artystki, z którą od wielu lat współpracuje "e-moll".

Tak się składa, że 2011, to rok 25-lecia pracy artystycznej Andrzeja "e-moll" Kowalczyka... Czy coś z tej okazji będzie specjalnie planowane? Nie wiemy. Od kilkunastu miesięcy "e-moll" w przerwach wyjazdowych, głównie w studiu skupiony nad muzyką telewizyjną. Powstało i powstaje wiele muzyki na potrzeby opraw muzycznych i programów kilku telewizji.

Ukazał się teledysk (pierwsza wersja, raczej tylko dla kolekcjonerów) do piosenki Beaty Wald, artystki mieszkającej w Australii (pisaliśmy wiele wcześniej), której aranżerem i producentem jest bohater tej strony :-)Rok 2011, ma być rokiem kontynuacji wszelkich projektów artystycznych + więcej koncertów ZEMOLLEM i recitali autorskich, ale też i bez przesady, bo lata lecą :-)

Tymczasem "e-moll" wyjeżdża na urlop..., to kompletnie obce słowo, bo i gitara z zamiarem dokończenia kilku piosenek w pogotowiu... :-)

Sam "e-moll" mówi, że to podróż życia... będzie o czym pisać... :-)
Serdecznie polecamy, to piękne miejsce na Ziemi...
www.kongonilodge.com
28.10.2010

10 listopada ponad 300 dziennikarzy muzycznych rozgłośni radiowych otrzyma debiutancki singiel Beaty Wald pt."Knight In Shining Armour".
Singiel (zawierający 3 utwory) jest zapowiedzią płyty, której aranżerem i producentem muzycznym jest Andrzej "e-moll" Kowalczyk.
Piosenki napisała i skomponowała mieszkająca w Nowej Zelandii Jeni Wallwork. Oprócz Beaty i "e-moll'a" w nagraniach realizowanych w Polsce I Australii udział wzięli m.in. Marek Raduli, Robert Luty i Piotr Żaczek.
04.10.2010

No i stało się!!!
Za kilka dni premiera debiutanckiego singla Beaty Wald, którego producentem muzyczno-wykonawczym jest Andrzej "e-moll" Kowalczyk. Jak donoszą przyjaciele z Australii o samej Beacie jest dość głośno na tym kontynencie, a sam singiel jest z niecierpliwością oczekiwany...
Więcej w następnym wejściu, podamy stronę specjalnie stworzoną dla piosenki tytułowej. Strona ta ma zawierać m.in. teledysk i wiele innych informacji? Jako przedsmak prezentujemy okładkę singla...


Z prawdziwą przyjemnością odnotowaliśmy podziękowania jednego z filarów Chemii (www.chemiasound.com)- Wojtka Balczuna dla "e-moll’a" na debiutanckiej płycie tego ciekawego zespołu. Cieszymy się, że chłopakom udało się nagrać płytę z niespotykaną na rodzimym rynku muzyką. Serdecznie polecamy tę płytę i serdecznie zapraszamy na koncert promocyjny...
01.09.2010

Dla tych co lubią autorsko-poetycką twórczości Andrzeja "e-moll" Kowalczyka mamy dobre wiadomości. Po wielu latach "e-moll" zdecydował się na powrót do koncertowania z gitarą klasyczną. :)
Jest już oficjalny plakat recitali, które będą zatytułowane jak trzecia płyta w dorobku artysty - "Kochankowie z drugich stron gazet...". Recital zawierać będzie piosenki poetyckie ze wszystkich płyt nagranych w ciągu już prawie 25 lat pracy artystycznej, których w innych formacjach koncertowych nigdy nie wykonuje...
Bez obrazy dla "starych" - nowe aranżacje gotowe -
STARUJEMY!

Najbliższy koncert w Toruniu - Zamek Krzyżacki w dniu 24 września...


Z prawdziwą przyjemnością informujemy, "e-moll" z recitalem i z ZEMOLLEM wystąpi w MUZYCZNEJ OWCZARNI w Jaworkach :)

W dziale koncerty przybyło... Ogólnie - ZMIANY!
18.08.2010

Chwila nieuwagi i kończą się dla jednych wakacje ,a dla Andrzeja "e-moll" Kowalczyka okres wytężonej pracy pomimo upałów... Ostatnie miesiące obfitowały w wiele pozytywnych zdarzeń, w wiele pozytywnych wrażeń...

Na Festiwalu im. Ryśka Riedla w Chorzowie, podczas koncertu ZEMOLLEM ,"e-moll'owi" pękła struna. Na scenie pojawił się Marek Raduli i wręczył Andrzejowi K. swoją gitarę... można? Potem zagrali razem, bo przecież Raduli, to nawet na odkurzaczu świetnie zagra :)
Sam Festiwal należy zaliczyć do bardzo udanych wydarzeń artystycznych...

Ważne! Podczas tegorocznej edycji F.R.R., z ZEMOLLEM wystąpiły również chórki w ciut innym składzie. Mela Koteluk i Ola Chludek. Taka ciut podróż sentymentalna, gdyż lata temu, jeszcze gdy "e-moll" mieszkał-był na Śląsku... zachwycał się zespołem PTAAKI, gdzie Ola była-śpiewała...:)

 

Więcej na stronie Muzycznego Festiwalu im. Ryśka Riedla "Ku przestrodze.."

Konsekwencją recitalu autorskiego, połączonego z wernisażem prac Łukasza Wojciechowskiego, jest kolejne zaproszenie dla Andrzeja "e-moll" Kowalczyka do Zamku Krzyżackiego w Toruniu. Koncert we wrześniu...

Podczas II Siedleckiego Rock Open Air Festiwalu naszą uwagę zwrócił rewelacyjny zespół z Białorusi FRAIZ BAND/ The Fraiz

Serdecznie polecamy ten zespół...Serdecznie dziękujemy Waldkowi Koperkiewiczowi i całej ekipie wspierających ten FESTIWAL za tak piękne efekty...
28.07.2010

A więc... :)

W studiu Jacka Gawłowskiego zakończyły się zgrania utworów na debiutancki singiel Beaty Wald, których producentem wykonawczym jest Andrzej "e-moll" Kowalczyk. W nagraniach udział wzięli również Marek Raduli, Piotr Żaczek i Robert Luty. Szczegóły ciut później...:)

Pozytywnej energii sukcesem zakończył się II Siedlecki Rock Festival - szerzej w następnej aktualizacji :)
Dziś tylko parę fotek bez komentarzy...

   

Więcej zdjęć w Galerii

Za kilka dni ruszy kolejna, XII edycja Muzycznego Festiwalu im. Ryśka Riedla w Chorzowie. Niech zachętą do wspólnej zabawy będzie również ten film... :)
UWAGA!

Andrzej "e-moll" Kowalczyk włączył się w taką akcję, prosimy o wsparcie i jawny głos pro-testu!

http://forum.gazeta.pl/forum/w,20877,113922683,113922683,Zbigniew_Piatkowski_a_kaleki.html
06.07.2010

Dziś króciutko ... :)
bo to i komu się chce czytać ( a co dopiero pisać :) ) w taki upał... :)

zagra na zapowiadanych wcześniej Festiwalach:
Festiwal im. Ryśka Riedla w Chorzowie
i
II Open Air Rock Festiwal w Siedlcach.

Praca nad nowym recitalem Ewy Błaszczyk się zaczęła i już :) Każda chwila, nawet w trasie, poświęcona nowym piosenkom... :)

z Ewą w trasieW Studio Polskiego Radia w Olsztynie, Robert Luty i Piotr Żaczek nagrali znakomite dźwięki sekcyjne do mających się ukazać utworów na zapowiadanym singlu Beaty Wald. Praca Andrzeja "e-moll" Kowalczyka, Ryszarda Szmita, Roberta Lutego i Piotra Żaczka przebiegła w znakomitej atmosferze, jak zawsze w PROSTUDIO w Olsztynie... :)
Efekty realizacji już zaraz... :)

Serdecznie zapraszamy wszystkich na wyjątkowy recital autorski "e-moll'a" w Toruniu... Wyjątkowość zapewnią m.in. prace Łukasza Wojciechowskiego...

Się dzieje :)
24.06.2010

W odpowiedzi na liczne zapytania, uprzejmie donosimy iż... rzeczywiście "e-moll" w obu anonsowanych wcześniej Festiwalach będzie występował również w charakterze Jurora. Po raz 11 na Festiwalu im. Ryśka Riedla i po raz pierwszy podczas Open Air Rock Festival w Siedlacach.
Pomoc "Młodym Talentom", to jedna z misji bohatera tej strony... wiele debiutanckich płyt ukazało się dzięki wsparciu Andrzeja "e-moll'a" K :)
Serdecznie dziękujemy za pytania i oznaki niewątpliwej radości na wieść o udziale "e-moll'a" również w charakterze Jurora. :)

Choć lato... 6 sierpnia w Toruniu odbędzie się wyjątkowy recital autorski Andrzeja "e-moll'a" Kowalczyka pt."To mi przypomina drogę..."
09.06.2010

Dziękujemy serdecznie za wiele wspaniałych maili, po audycji "Prywatna kolekcja..." - Artura Orzecha, w Programie III PR, w której wziął udział Andrzej "e-moll" Kowalczyk. Takie listy umacniają. :)
Jak już wcześniej pisaliśmy, Andrzej "e-moll" Kowalczyk baaardzo zapracowany, ale i szczęśliwy też przez to do bólu. :)
Koncerty, studia nagrań, dużo dobrej energii, taki pejzaż. :)
Dziękujemy za zapytania o "Dom Muzyki". Stowarzyszenie, owszem przeżyło kataklizm, ale dajemy radę... Powolutku się podnosimy ( potrzebujemy pomocy...), o czym ma być jeden z najbliższych koncertów ZEMOLLEM w Warszawie.
ZEMOLLEM ( trwają próby z nowymi utworami) zaprasza na Festiwal im. Ryśka Riedla w Chorzowie i II Open Air Rock Festiwal w Siedlcach.
14.05.2010

Nie da się ukryć... kolejny sezon koncertów plenerowych, festiwali, zbliża się wielkimi krokami.
Będzie bardzo pracowity. Bo to i koncerty ZEMOLLEM, a i plenerowe recitale Ewy Błaszczyk zaplanowane.
ZEMOLLEM zagra m.in. podczas Festiwalu im. Ryśka Riedla w Chorzowie i podczas II Siedleckiego Rock Open Air Festival. Dla Andrzeja "e-moll" K. będzie to również okres wytężonej pracy studyjnej. W Studio Nagrań Polskiego Radia Olsztyn Beata Wald nagrała wokale do zapowiadanej już wcześniej płyty tej wspaniałej wokalistki. Singiel ukaże się wczesną jesienią tego roku.
12.04.2010

Planowano taki koncert, połączony z wernisażem...

Planowano wiele...

Z nowości (???...) - Andrzej "e-moll" Kowalczyk, głównie w studiach nagrań i w swojej pracowni na strychu...
Od paru tygodni w TVP 1 emitowany jest program pt. "Gra Muzyka", gdzie muzyka oprawcza jest kompozycji i produkcji "e-moll"a. Nareszcie w TVP Program muzyczny, który prowadzą autentyczne autorytety: Jan Chojnacki, Marek Wiernik, Artur Orzech, Krzesimir Dębski, Piotr Baron!
BRAWO!
Ciekawe jak długo...

Jeśli chodzi o płytę Beaty (cudvocal) Wald, informujemy, że "e-moll" razem z Markiem Radulim dokonali ostatnich nagrań gitar do mającego się ukazać jesienią, singla Beaty.
Gitary tyczyły utworu "No time, no distance...", który to utwór jakieś 15 lat temu stworzyli John Porter z "e-moll"em.
O samej Beacie głośniej w Australii i nie tylko. Zapraszamy na stronę www.pulspolonii.com. Pod datą 6 marca (strona 3) kryje się film dokumentalny z planu kręconego filmu "GÓRA KOŚCIUSZKI - ZAMARZNIĘTE LATA"...
Beata Wald z przyjaciółmi zrealizowała tam również zdjęcia do teledysku singla, z zapowiadanej płyty... O ile życie, nie napisze innego scenariusza.
W najbliższy weekend, w Studiu Hendrix w Lublinie, Krzysztof Patocki i Tomasz Gołąb (muzycy zespołu BRACIA), nagrają sekcję do czterech utworów. Beata Wald, przyleci do Polski, by od 4 maja nagrać zamknięte aranżacyjnie piosenki...
28.02.2010

Zima, zimą a gorąc z pracy bije, że hoho.:)

Studia nagrań i samochód, to na ten czas drugi dom Andrzeja "e-moll'a" Kowalczyka.
Dużo bardzo sympatycznej pracy nad wieloma projektami muzycznymi, związanymi z oprawą muzyczną telewizji, aranżacjami na rzecz płyty Beaty Wald, przygotowaniami do reedycji (ciut odmienionej) płyty ZEMOLLEM. Dzieje się dzieje... W tzw. międzyczasie, w Gubinie obchodzono 50 urodziny Krzysztofa "Jary" Jaryczewskiego...

Jak ten czas leci :)
Toć i "e-moll" kilka dni temu obchodził 41 urodziny... Była to wspaniała okazja do spokojniejszego spotkania przyjaciół z przed lat i nie tylko...

  

Pewnego zimowego dnia, w Ursusie, doszło do bardzo ciekawego spotkania "e-moll'a" z Łukaszem Wojciechowskim "www.szeptane-art.com",o ile malarstwo nie leży w kręgu najbliższych zainteresowań bohatera tej strony, w przypadku tych prac stało się inaczej... Być może Panowie nawiążą interdyscyplinarną współpracę...

W dziale koncerty też przybywa, nie da się ukryć sezon koncertowy się rozpoczyna. Mowa tu głównie o koncertach z Ewą Błaszczyk, ZEMOLLEM , ale i recitale autorskie Andrzeja "e-moll'a" Kowalczyka cieszą dość dużym powodzeniem, o czym w następnym odcinku. :)
08.01.2010

Chwila nieuwagi i już 2010.
"...Nie spać, zwiedzać!... :)" "Wieczna przygoda!... :)" ...zda się się słychać w emollandzie...
Pracusi po uszi?
Co prawda koncertów ciut mniej, ale to już nawet i nie te lata, żeby tyle jeździć :), z resztą, koncertów w minionym roku było bardzo dużo... i bardzo dużo zapowiedzi koncertowych na rock już ten...? Aktualnie Andrzej "e-moll" Kowalczyk zajmuje się głównie pracą studyjną i podróżami... Żarty się skończyły, "e-moll" kupił samochód i poważnie z niego korzysta?
Strach się bać?

Jeśli chodzi o pracę...
Najbliższym projektem bliskim sercu, stała się (nie kolejna, zapowiadana już suita pt. "Na strychu...") tylko produkcja (miejmy nadzieję, całej płyty) dla wspaniałej Beaty Wald... .
Wiele by pisać o jej drodze do...
Australii, zapraszamy do obejrzenia, posłuchania... i już... warto, na prawdę warto...

www.youtube.com
www.zrobtosam.com
www.sbs.com.au

Trwają prace aranżacyjne nad piosenkami Jeni... wspaniała, różnorodna, prawdziwa, kompozytorka i autorka tekstów. www.soundclick.com

Do współpracy zostali zaproszeni m.in. Marek Raduli, Tomasz Bidiuk, Marcin Partyka... grono wybitności i prawdziwości się na pewno poszerzy, bo warto wspierać autentyczne talenty... Praca się toczy w czterech studiach, przypisanych miastom Lublin, Mińsk Mazowiecki, Sydney, Warszawa. Ale cóż to, w dobie Internetu.:) ciekawe doświadczenie...? To też i przez Internet, częściowo i z założenia, zostanie nagrana zapowiadana płyta "Na strychu..." Ta akurat, będzie realizowana w Mińsku Maz., Los Angeles i w Neapolu...?, ale o tym ciut później...
Jak i o wielu innych sprawach.... :)

Z Nowym Rokiem wszyscy autorzy tej strony, pozdrawiają, bardzo serdecznie...
10.11.2009

A więc...
W Madrycie było pięknie... Zdjęcia poniżej w zasadzie mówią wszystko....o "e-moll"u.
Się nie zmieni... .:)

  

Jesień - to dobra pora na tworzenie, więc Andrzej "e-moll" Kowalczyk, w swoim studio rozpoczął nagrywanie kolejnej płyty, która będzie trzecią częścią suit "To mi przypomina drogę..." i "Transformacji"(Oddział Otwarty).
W przygotowaniu również reedycja płyty ZEMOLLEM, gdzie umieszczone będą m.in. nowa wersja piosenki "I still miss U" i teledysk do piosenki "Spadaj na drzewo".

Ukazała się zapowiadana płyta Daniela Gałązki (zespołu DGZZ), której materiał został zmiksowany przez A.e.K...

  Serdecznie polecamy...

Po za tym dużo,dużo pracy...:) 
12.10.2009

Aż wstyd! Bijemy się w piersi! Strona dawno nieaktualizowana, a wytłumaczenie jest jedno, nudne i radosne - Praca, praca, praca... Na całe szczęście bohater tej strony na urlopie w Bieszczadach i Madrycie, choć troszkę w tym i pracy nie zabraknie...

Minął gorący sezon wakacyjny, koncerty, produkcje, dużo napisanej muzyki do nowopowstających programów TV. Odbył się oczywiście Festiwal im. Ryśka Riedla w Chorzowie, gdzie oprócz obowiązków dyrektora artystycznego części konkursowej Andrzej "e-moll" Kowalczyk wystąpił razem z Jerzym Styczyńskm, Mietkiem Jureckim, Andrzejem Urnym, Sebastianem Riedlem, Krzysztofem Wałeckim, Tomaszem Żeliszewskim w ramach niespodziewanki. 


www.fotobrom.pl

Wiele się działo, wystąpiło wielu wspaniałych muzyków i kapel... publiczność jak zawsze wspaniała
www.festiwal.bil.pl

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z Festiwalu...Z przyczyn niezależnych od "e-molla" nie mógł on uczestniczyć w XXXI SMAKU w Myśliborzu.
To bardzo miłe, że mimo to organizatorzy skorzystali z rad Andrzeja "e-molla" Kowalczyka dotyczących zmiany terminu tej wspaniałej imprezy tak aby nie pokrywał się z Festiwalem Piosenki Studenckiej w Krakowie. Dzięki zabiegom tego wieloletniego uczestnika SMAKU, impreza otrzymała znaczne wsparcie finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów w Myśliborzu zgodnie z propozycją "e-molla" mają swojego Patrona - Jonasza Koftę, który był związany ze Spotkaniami. Jonasz Kofta oprócz wielu wspaniałych tekstów, był artystą utalentowanym w dziedzinach plastycznych. Być może proponowana przez Andrzeja "e-moll" Kowalczyka korelacja sztuk różnych zagości podczas Spotkań w latach następnych, co posłuży tej imprezie...

A może jeden wieczór będzie poświecony interpretacji piosenek Jonasza? Kto wie, co jeszcze przyniesie czas...? Najpewniejsze co w życiu, to zmiana... oby na lepsze... i w dobrym SMAKu.

W najbliższych dniach ukaże się pierwsza płyta Daniela Gałązki z zespołem, której to mixem w swoim studio zajął się jeszcze wiosną tego roku Andrzej "e-moll" Kowalczyk. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania tej płyty i do śledzenia poczynań artystycznych Daniela.


www.dgzz.isak.pl

W dziale "koncerty" przybyło i przybyło w zakładce "filmy" fragmentów koncertu Andrzeja "e-moll" Kowalczyka z Orkiestrą Kameralną Aukso, które również ukazały się w Internecie za zgodą twórcy.
28.06.2009

Więc jak pisaliśmy wczesniej, dym, płyn i duuużo pracy:)
Andrzej "e-moll" Kowalczyk - tym razem jako scenarzysta, reżyser i producent, w ramach działalności pod nazwą M.A.K.I, zajmował się produkcją i współprodukcją wielu wydarzeń kulturalnych. Co prawda w międzyczasie skomponował ok. godziny muzyki do filmu, zagrał kilkanaście koncertów solowych i z Ewa Błaszczyk, ale głównie, ze słuchawką przy uchu "e-moll" zajmował się synchronizacją wielu "tematów' ku uciesze publiczności i zleceniodawców. Tak więc, wielkim sukcesem okazała się realizacja Mufki, Dni Ursynowa itp. przedsiwzięć.
Cóż. Życie biegnie dalej...

Przed nami Festiwal im.Ryśka Riedla w Chorzowie (tym razem). Wcześniej Wielkie Widowisko Multimedialne z okazji X lecia Stowarzyszenia Integracji z Artystami Niepełnosprawnymi "Dom Muzyki".
Serdecznie zapraszamy na ten koncert, zwłaszcza, że będzie to najprawdopdobniej ostatnie takie wydarzenie w Mińsku Mazowieckim organizowane przez Stowarzyszenie "Dom Muzyki".

Ukazał się 6 numer wymyślonej przez Andrzeja "e-moll" Kowalczyka gazety "Można inaczej!"
21.04.2009

Więc zgodnie z przewidywaniami "młyn" na 100 fajerek Zbliża się sezon koncertów i dużych wydarzeń plenerowych. Pracy w związku z tym co niemiara, to też i czasu na uzupełnianie strony mniej.
Wracając do pobytu Andrzeja "e-moll" Kowalczyka we Włoszech. Cały wyjazd był udany. Wieczór zorganizowany przez Spazio Corrosivo przesympatyczny. Oprócz wspaniałej wystawy prac artystów związanych z tą organizacją odbył się koncert. Główne role odegrali w nim Antonio Onorato i bohater tej strony. W pierwszej kolejności odbyły się recitale obu wykonawców, a następnie Panowie postanowili zagrać coś razem. Najpierw obaj wykonali piosenkę "e-moll'a" "...u want this love again...", a potem wspólnie zagrali i zaśpiewali kilka everygreen'ów. Nie da się ukryć obaj artyści ewidentnie się polubili i planują wspólne nagrania i koncerty. Gościem SC był również Honorowy Konsul RP w Neapolu Nello Tourto. Prowadzone były rozmowy o dalszej współpracy. Wiadomo jednak że koncerty planowane na maj przeniesione są na jesień...

  
FOTO- Stefano Piancastelli
www.Antonioonorato.com


Rewelacyjnie wypadł koncert Ewy Błaszczyk w Teatrze Syrena (którym dowodził Wojciech Malajkat). Czynione są starania aby w Teatrze tym na stałe zagościła piosenka poetycka. Być może recital "Nawet gdy wichura..." będzie miał tam swoje stałe miejsce...
Kończą się prace nad realizacją płyty Daniela Gałązki.

Znowu przybyło koncertów w dziale koncerty.
Wielkimi krokami zbliżają się MUFKA i Festiwal im.Ryśka Riedla tym razem w Chorzowie.


16.03.2009

Wiosna, nieśmiało puk, puk...
19 marca Andrzej "e-moll" Kowalczyk wylatuje do Włoch na koncerty i spotkania z Konsulem Konsulatu Rzepospolitej w Neapolu Panem Nello Tuorto. Jak już opisywaliśmy marcowy wyjazd jest powiązany z nawiązaniem również stałej współpracy pomiędzy www.spaziocorrosivo.com, a Stowarzyszeniem Integracji z Artystami Niepełnosprawnymi "Dom Muzyki". Być może po powrocie z Włoch będziemy mogli podać więcej informacji na temat anonsowanych wcześniej koncertów majowych w Neapolu i Rzymie.
Zanim wiosna zmienna - z domku nie chętnie oj nie chętnie:), więc...
Dużo czasu "e-moll"owi zajmuje praca studyjna we własnym studio. Po pierwsze kompozycje, aranżacje i nagania muzyki do programów telewizyjnych (m.in. Happy Hour TV4). Absolutną nowością jest fakt iż Andrzej "e-moll" Kowalczyk zajął się samodzielną produkcją i miksem płyty Daniela Gałązki z zespołem. Zapowiada się bardzo ciepła i klimatyczna debiutancka płyta Gałązki - artysty, który od dawna już zasługuje na krążek CD. Więcej po zakończeniu prac, które przewiduje się na koniec marca. Koncertów dużo i ciągle przybywa. Rozpoczęły się również prace nad Festiwalami im.Ryśka Riedla i MUFKĄ gdzie Andrzej "e-moll" Kowalczyk od lat piastuje funkcje Dyrektora Artystycznego.


22.02.2009

Grypa w różnych odmianach uniemożliwiła nagranie anonsowanej płyty Ciborski, Ciach, Kowalczyk, Szęszoł. Wszystkich dopadło i już... Termin nagrania przesunięty o kilka tygodni.
W międzyczasie okazało się iż na tzw. rynku ukazała się płyta "The Best" Orkiestra Dni Naszych. Na tej płycie znajduje się utwór z tekstem "e-moll'a" "Pożegnanie z Aniołem". Więc, lata temu... skromny bohater tej skromnej strony, napisał kilka tekstów dla ODN, które ukazały się na płycie LoveLand...
W dziale "dyskografia" prezentujemy również okładkę płyty pt. "Pejzaż z kobietą..." - rejestracja koncertu w grudniu 2008. Ten "biały kruk" został wydany przez Fundację Tolka Murackiego TST w absolutnie kolekcjonerskim nakładzie i tylko przez Tolka jest rozprowadzany - www.muracki.pl.

15 lutego Andrzej "e-moll" Kowalczyk obchodził 40 urodziny w...Polkowicach. Tego dnia z Ewą Błaszczyk zagrali 2 koncerty kończąc kilkudniową trasę... W ramach zmęczenia, po koncertach krótka kolacja i pcia. Tyle z obchodów czterdziestki rockmena? SKS?:)

Ukazał się kolejny numer miesięcznika "Możnainaczej!" Stowarzyszenia "Dom Muzyki" gdzie m.in. kolejne felietony "e-moll'a".
19.01.2009

A więc ...

"Nadejszły" nowe fotki z nagrania i rozmów w ramach mającej się ukazać na dniach, wspominanej wcześniej płyty "Pejzaż z kobietą...". Jak się okazuje, będzie to absolutnie unikatowa, wręcz kolekcjonerska edycja CD. Szczegóły na stronie Tolka Murackiego, organizatora całego artystycznego "zajścia". Poród na dniach:)

    


    


Autorką zdjęć jest Anna Kieszek,również manager Mirosława Czyżykiewicza,którego stronę polecamy www.czyzykiewicz.com.

Jeśli chodzi o najbliższe nagranie o,którym wspominaliśmy...

Kilka wejść wcześniej opisywaliśmy IX edycję Festiwalu im.Marka Kotańskiego "Wolni od zła..."
Podczas tego koncertu wystąpiło czterech Andrzejów: Ciach, Ciborski, Kowalczyk i Szęszoł.
Wszyscy poznali się ponad 20 lat temu w Myśliborzu. Nie można powiedzieć,że po dwudziestu paru latach się ustatkowali na amen, choć znaleźli swoje statki:) Grunt, że im z głów nie wywietrzała sztuka i chęć śpiewania o sprawach ważnych, choć w formie mało popularnej. Gdy już pył bitewny po "Wolnych od zła..." opadł, padł pomysł na nagranie wspólnej płyty. Płyta ta ma być rejestracją koncertu dla 44 osób w Zajeździe EMIDA za Kałuszynem, jako miejscu absolutnie przychylnym nie tylko artystom. www.emida.eu. Jedyną "obcą" piosenką tego wieczoru będzie, nieobca wszystkim Andrzejom "Pieśń o śnie..." J.Kaczmarskiego i P.Gintrowskiego. To ważny utwór dla wszytkich wykonawców anonsowanego wieczoru...

Z zimna drżąc przy domowym ognisku
Zasłuchani w głodowych kiszek marsz
Po ostatnim wypijmy kieliszku
Zanim świecy dotli się blask
Papierosa puśćmy dokoła
Przeczytamy z zakazanych coś ksiąg
Bo nad ranem nikt przecież nie woła
Nikt nie wywoła nas stąd...

Gdzie łajdak pokaja się szczerze
Gdzie złodziej odda swój łup
Gdzie ktoś zanim powie nie wierzę
Świętemu upadnie do stóp

Gdzie krzywdy nie będą pomszczone
Lecz wynagrodzone do cna
Gdzie dziecko bezpiecznie zrodzone
Siądzie obok jagnięcia i lwa

Otuleni w swoją obecność
Czując w ustach wspomnienia smak
Nie dbajmy o świadomą konieczność
Co w twarze sypie nam mak
Noc jest jedna i świt jest po nocy
Pod zamkniętą powieką trwa blask
I nikomu nie zabraknie pomocy
Dopóki nie zabraknie mu nas

Gdzie zdrada to wtręt z obcej mowy
Podobnie jak przemoc i gwałt
Gdzie myśl nie chowa się w słowa
Lecz jawny jej daje się kształt
Gdzie rozpacz i ból są kojone
I żadna nie kala się łza
Gdzie dziecko bezpiecznie zrodzone
Siądzie obok jagnięcia i lwa

Ktoś powie to senne marzenie
Nie ma nic prawdziwszego od snu
Więc w obecność swą otuleni
Wspólnie wyśnijmy go tu...

    


    


Autor zdjęć:
Michał Rogala

06.01.2009

No to mamy zimę...

Zima, zimą a pracu, pracu trza.. Niedźwiedzie mają luz..
By ciut cieplej się Wam zrobiło, kolejna garść informacji z tego co na łączach z Italią słychować...
A więc...

Doszło do kilku poważnych rozmów ze wspomnianym już wcześniej Konsulem Honorowym RP w Neapolu. Plany są ambitne, ale nie nieosiągalne. Jak to w życiu bywa, przy dobrej woli i chęci współpracy również w przyszłości możliwe jest wiele. Andrzej "e-moll" Kowalczyk z recitalem w wersji akustycznej, do Włoch pojedzie w marcu na zaproszenie nadmienianej już Galerii Spazio Corrosivo. Trwają również rozmowy z innymi środowiskami (również polonijnymi). Przy okazji mamy również nadzieję na nawiązanie współpracy z jednostkami samorządowymi i organizacjami pozarządowymi o podobnym profilu działania jak Stowarzyszenie Integracji z Atystami Niepełnosprawnymi "Dom Muzyki"...

Jeśli chodzi o Galowy Koncert w Neapolu, Pan Konsul Nello Tuorto zaproponował termin między czwartym, a ósmym maja 2009r. Być może, podczas tego wieczoru Andrzej "e-moll" Kowalczyk wystąpi w koncercie poświęconym obchodom Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w jednej z najbardziej prestiżowych sal tego legendanego miasta. Gwiazdą wieczoru będzie Leszek Możdżer. Jeśli wszystko dobrze się ułoży gościem części "e-moll'owej" będzie Ewa Błaszczyk, a cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na Fundację "Akogo?" Jak wynika ze wstępnych rozmów, są szanse aby swoistym łącznikiem Gali była Orkiestra AUKSO, ponieważ wszyscy z w/w mieli już okazję współpracować z tą wybitną orkiestrą pod dyr Marka Mosia. Takie są plany...

W tamtym roku (2008), ostatnim koncertem w jakim wziął udział "e-moll" był "Pejzaż z kobietą.." zorganizowanym przez Tolka Murackiego. Utwór "Kochankowie z drugich stron gazet..." został wykonany z towarzyszeniem zespołu i bardzo ciekawie zabrzmiał podczas tego koncertu, co będzie można usłyszeć na mającej się ukazać jeszcze w styczniu płycie live. Jako muzyk Andrzej K. towarzyszył w kilku utworach Grażynie Łapińskiej i Mirosławowi Czyżykiewiczowi. Współpraca z tym ostatnim była pierwszą, choć znają się jeszcze z lat osiemdziesiątych i miło było sobie porozmawiać ot tak, o wszystkim... Przysłowiowe "ciarki na plecach" po e-molowych plecach przeszły przy wspólnym wykonaniu "Kocham.." eM.CZe... gdyż, to jeden z ulubionych utworów tego artysty z przecudnej płyty AVE...

    


Koncertowanie w tym roku (jak Bóg pozwoli...), zajmie Andrzejowi "e-moll" Kowalczykowi wiele czasu. Na zaproszenie Barbary Dziekan, "e-moll" wystąpi z recitalem w Warszawie (Dom Kultury W-wa Włochy) już 10 stycznia. Jak zapewnia nazwisko, postać, gospodyni tegoż wieczoru, ma być on wyjątkowy z klku innych powodów... www.dkwlochy.pl

W dziale koncert dalsze plany...
Najbliższą płytę koncertową Andrzej "e-moll" Kowalczyk nagra dnia 23 stycznia...
O czym w następnych donosach...:)

Wszystkiego co najpiękniejsze, dobre, mądre i zdrowe na 2009 rok życzymy...


21.12.2008

Się działo...i jeszcze będzie...

Zgodnie z umową rozpisujemy się na temat tego co dopiero co minęło...
A więc..

Odbyło się spotkanie nauczycieli i uczniów LO Mrozy z Andrzejem "e-moll" Kowalczykiem. Było miło i choć spotkanie trwało dobrze ponad godzinę dla "e-moll'a" (w ogólniaku "CYPISA") było za krótkie, trochę wspomnień z niepokornego, pięcoletniego uczniowania, wiele śmiechu i wzruszeń, bo to i parę osób już nie na tej ziemi...
Szczególne wzruszenie dopadło Andrzeja K. gdy wręczał swojej byłej, do dziś bardzo cenionej wychowawczyni Pani Profesor Henryce Wróblewskiej fragmenty swego życia w postaci płyt...
Do zobaczenia....
www.zespolszkol.mrozy.pl

Tego samego ( kilkaset kilometrów na północny zachód,w Grudziądzu) dnia ,Andrzej "e-moll" Kowalczyk rozpoczął warsztaty dla osób niepełnosprawnych uzdolnionych artystycznie. Warsztaty te od XI lat organizuje Krystyna Grabowska."E-moll" prowadził warsztaty w grupie piosenkarskiej razem z Barbarą Dziekan, Tadeuszem Woźniakiem i Stanisławem Jaskułką. Podczas finału całej imprezy, w koncercie galowym wykonał kilka posenek...i otrzymał kolejne propozycje współpracy na wielu polach ( szczegóły w najbliższym czasie..), również artystycznych w Grudziądzu...
Do Rzymu w konsekwencji doleciał ciut później niż było uprzednio planowane : )

11 grudnia Rzym przywitał ich deszczem, koloseum widokiem przez mgłę...ale i tak było ujmująco...
Tego samego dnia dotarli pod Neapol...
Zatrzymali się u przyjaciół w Marcianicach koło Caserty. Artystów tych - Agnieszkę Kiersztan i Mimmo Di Dio, Andrzej "e-moll" Kowalczyk poznał klka lat temu przez przyjaciół z Polski Beatę i Andrzeja Tomaszewiczów. To dzięki ich gościnności "e-moll" zachwycił się południem Włoch, niejednokrotnie wszedł na Wezuwiusz i z pietyzmem dotykał, wąchał "mury.." przepięknych staro i nowożytnych zabytków. Tym razem jednak, wizyta była częściowo zawodowa i nie było czasu na Wezuwiusza...a i ten jakiś za mgłą tym razem..jakoś.

Mimmo Di Dio Massimiliano Mirabella,Stefania Aiello ,Agnieszka Kiersztan,to artyści,którzy założyli w niełatwej rzeczywistości galerię i organizują wiele wpaniałych wystaw i performensów. Serdecznie zapraszamy na strony www.mimmodidio.it oraz www.spaziocorrosivo.com .
13 grudnia odbył się wernisaż prac arystów związanych ze wspomnianą galerią. Jak zwykle "emoll"a" zachwycały prace Mimma i Agnieszki, ale dzięki tej wizycie miał on również okazję podziwiać prace innych artystów. Szczególne wrażenie wywarła praca Massimiliano Mirabella.
Mocna i bardzo dobrze wykonana sztuka można by rzec....


www.miramediastudio.com

W ogóle było bardzo miło...

Od lewej.Agmieszka Majchrzyk,Mimmo Di Dio,Iza Rek,no i Agnieszka Kiersztan.

Na zaproszenie Galerii,na zaproszenie bardzo zacnych ludzi Andrzej "e-moll" K. został zaproszony na koncerty w marcu...2009...

14 grudnia Andrzej "e-moll" Kowalczyk w sposób następujący był przedstawiony przez Agnieszkę Majchrzyk - współorganizatorkę wieczoru przedświątecznego środowisk polonijno-włoskich.


Jak się okazuje w okręgu Neapolskim mieszka wielu Polaków i osób polskiego pochodzenia. Organizują one spotkania z różnych okazji. Odkąd Konsul Honorowy Pan Nello Tuorto nie tylko w słowach, ale i w czynach popiera działalność polonijną w Neapolu i okolicach, wiele spraw nabrało tempa i dobrze rokuje wielu przedsięwzięciom. Sam mini-recital dla "e-moll'a" był absolutnie wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy publicznie wykonał kolędy, a tym milej było wszystkim, gdyż po raz pierwszy wykonał je ze swoją narzeczoną Izą Rek. Brawom nie było końca. Pan konsul w podziękowaniu ofiarował im specjalnie wykonaną srebrną miniaturkę Orła Polskiego i przepięknie oprawioną w formie księgi paczkę win. ("Czytanie" odłożyli na później:) W mowie kończącej całe wydarzenie Pan Konsul publicznie zaprosił Andrzeja "e-moll" Kowalczyka na kolejne koncerty w maju już 2009... O szczegółach poinformujemy w najbliższym czasie. Uchylając rąbka tajemnicy możemy zdradzić iż podobne zaproszenie miał już wcześniej Leszek Możdżer. Zapraszamy na strony gazet włoskich, które bardzo sympatycznie opisały całe zdarzenie. Serdecznie dziękujemy Paniom Annie Smolińskiej i Agnieszkom Kiersztan i Majchrzyk za zaproszenie...
http://temi.repubblica.it
http://www.wlochy.edu.pl
http://www.ilmediano.it
http://www.insomma.it

Aż chce się pracować z takimi ludźmi... Na zdjęciu Pan Nello Tuorto z gośćmi...


W następnym uaktualnieniu strony...napiszemy więcej o cieple spotkanych ludzi, którzy mieszkają tam, a wiele dla Polski zrobii..


Kończy się kolejny rok i w zasadzie chciałoby się już ciut odpocząć, ale nie można było odmówić Tolkowi Murackiemu, udziału w koncercie pt."Pejzaż z kobietą ...". Dzielny bohater tej strony:) w tym koncercie wystąpi w kilku rolach...szczegóły w relacji pokoncertowej. O samym koncercie również na stronie głównego organizatora całego zajścia za kórego przewodem zostanie nagrana i wydana płyta z tegoż miłego zajścia...


www.muracki.pl


Na razie życzymy wszystkego co najpiękniejsze z okazji kolejnej rocznicy Narodzin Największego z Autorytetów... dla Andrzeja "e-moll" Kowalczyka...


03.12.2008

Wolni od zła po raz dziewiąty.

"Nie odlatujcie chłopaki na służbę do Pana Boga..." - taki tytuł nosił IX Festiwal im. Marka Kotańskiego "Wolni od zła", który zorganizowało Stowarzyszenie Integracji z Artystami Niepełnosprawnymi "Dom Muzyki" przy współpracy mińskiego MDK.

Festiwal odbył się nieprzypadkowo 29 listopada, a więc w przeddzień "Andrzejek". Nieprzypadkowo też na plakatach festiwalowych każdy z występujących tego dnia artystów zyskał dodatkowe imię - Andrzej. Nieprzypadkowo... bo całość wymyślił i zorganizował Andrzej "e-moll" Kowalczyk, a jak wiadomo, nie brakuje mu pomysłowości i poczucia humoru. Publiczność "łapała" żarty i nie była zdziwiona nawet wtedy, gdy na scenie pojawiła się Ewa Andrzej Błaszczyk.
Mimo żartobliwej otoczki koncertu, to, co usłyszeliśmy ze sceny wcale wesołe nie było. Większość utworów mówiła o przemijaniu, poszukiwaniach sensu życia, granicy między prawdą a fałszem, a także o tym, "co jest za zakrętem". W końcu wykonywali je muzycy osadzeni w nurcie tzw. piosenki poetyckiej. Tacy jak Andrzej Ciborski, Daniel Gałązka, Piotr Bukartyk czy Remigiusz Szuman.
Warto nadmienić, że to dobrzy znajomi ze Spotkań Młodych Artystów i Kompozytorów w Myśliborzu. W tym roku przypadła akurat 30 rocznica konkursu. Właśnie tam po raz pierwszy zabrzmiał utwór z refrenem "Nie odlatujcie chłopaki na służbę do Pana Boga", których autorem jest Andrzej Ciach. Nie mogło go zabraknąć w Mińsku. Ciach prowadził festiwal, co tak naprawdę przejawiało się tym, że pomiędzy utworami recytował wiersze. Andrzej Szęszoł i Jarek Dzień oprócz znakomitego wykonania tytułowej piosenki tego wieczoru, znakomicie zaprezentowali autorów i kompozytorów z Mieleckiego Zagłębia Piosenki.

Dla Andrzeja "e-molla" Kowalczyka był to ważny koncert. Przede wszystkim podtrzymał tradycję "Wolnych od zła" - festiwalu, o którym wielu mówiło, że już umarł. Co więcej, zapowiedział, że za rok zorganizuje jubileuszową dziesiątą edycję. I to z pompą! Okazją ma być oficjalne uruchomienie Domu Muzyki w Rudzie - domu pracy twórczej dla artystów niepełnosprawnych. Podczas festiwalu nie zbierano datków na rzecz budowy ośrodka. Pieniądze wrzucone "do puchi" zasiliły fundację "A kogo?".

Bohater tej strony jak zwykle zarobiony po pachi...

W najbliższych dniach czeka go spotkanie z uczniami L.O Mrozy (ogólniak, który 20 lat temu po pięcioletniej nauce ukończył Andrzej Kowalczyk).
Tego samego dnia Andrzej "e-moll" Kowalczyk w Grudziądzu rozpocznie kilkudniowe warsztaty dla osób niepełnosprawnych, zaraz po nich samolot do Włoch i kilkudniowy oddech, ale połączony jednak z artystycznym udziałem "e-molla" w projekcie organizowanym pod Neapolem. Samolot ląduje w Warszawie ok 23.00 15 grudnia, a już 16 o godzinie 10 rozpoczynają się próby do nagrania koncertowej płyty pt. "Pejzaż z kobietą w tle..."

O szczegółach wspomnianych wydarzeń poinformujemy ciut później...

18.11.2008

Uff...

Ukazała się długo oczekiwana płyta DVD i CD Ewy Błaszczyk "Nawet gdy wichura..."

"Acegiełka" ze sprzedaży płyty przeznaczona jest na cele statutowe fundacji "Akogo?".

To był ciężki,ale bardzo dobry okres.Dużo pracy,ale z efektami.Myślibórz jubeleuszowy był cudny, nie raz się łezka zakręciła w o oczach stałych bywalców tej cudimprezy. Ci co byli pierwszy raz również zakochani wyjechali ze SMAKIEM na ustach...Z miłych zdarzeń (oprócz cudownych koncertów i ciężkiej ,acz miłej pracy podczas warsztatów prowadzonych przez e-molla i Krzysztofa Daukszewicza) Miasto Myślibórz z okazji XXX lecia SMAKu rozdało wielu znakomitościom polskiej sztuki pamiątkowe statuetki z fragmentem piosenki Andrzeja "e-moll" Kowalczyka i Marka Sochackiego...

"I chociaż w życiu czasu mniej
A z roku na rok w płucach tchu
Gdy jesień krzyknie barwą drzew...
Niech świat się wali chcę być tu...
Nie mogę bez..."

Sama piosenka (napisana w 1998 roku) stała się Hymnem Spotkań Młodych Autorów i Kompozytorów w Myśliborzu.Jeśli chodzi o jurorowanie donosimy również iż ob. Jacek Kleyff zaprosił "Słomę" i "e-moll'a" w roli jurorów do Mrozów. Odbył się tam Festiwal kapel i wykonawców z Mazowsza. Żeby było pocieszniej Mrozy, to miejscowość gdzie Andrzej Kowalczyk uczęszczał przez pięć lat do Liceum Ogóloksztaucącego, a sam festiwal odbył się w sali kinowej gdzie młody emolek "chodził do kina..." wielokroć...Stąd, to może zasępienie na twarzy "jurkaemolka".


Ostatnie tygodnie upłynęły również pod znakiem zakupów i nauki nowego sprzętu komputerowo-muzycznego. Matka "ZaiKS" zapłaciła, ojciec SAWP się dorzucił, dofinansowanie przyszło na czas i powstała Firma M.A.K.I. Andrzeja Kowalczyka,co to się zajmować będzie wieloma dziedzinami "około i wewnątrz sztukowymi".

Jeśli chodzi o koncerty. Trwają rozmowy o recitalach na południu Włoch (nie dzielnicy Warszawy). Tak,czy inaczej bilety już wykupine...na 11 grudnia i fruuu na całe 3 dni w okolice Neapolu. W Polsce kilka pisenek e-moll zaśpiewa podczas specjalnej edycji Festiwalu im.Marka Kotańskiego "Wolni od zła..." Sczegóły na plakacie i w kolejnym numerze Miesięcznika Stowarzyszenia "Dom Muzyki".


Ze względu na światowy kryzys planowana na styczeń trasa koncertowa od wschodniego do zachodniego wybrzeża USA przełożona na termin późniejszy.
Pozostają wspomnienia i pilnowanie marzeń....(zapraszamy do galerii)

    

23.09.2008

Witajcie po wakacjach!
Jak to dobrze, że wrzesień! Zaraz po wrześniu październik, a z nim związany SMAK w Myśliborzu.
To ważne miejsce dla Andrzeja "e-moll-a" Kowalczyka. 22 lata temu scenicznie tam debiutował. Potem był zapraszany jako gość w charakterze koncertującego, jurora ... itd. W tym roku odbędzie się jubileuszowy SMAK. To już 30 lat tej wspaniałej imprezy, której laureaci dziś są uznawanymi artystami. Z okazji Jubileuszu swoją obecność potwierdzili m.in Zbigniew Zamachowski, Piotr Bukartyk, Krzysztof Daukszewicz. E-moll razem z K.Daukszewiczem poprowadzi w tym roku warsztaty dla młodych autorów i kompozytorów oraz zasiądzie w Jury. Czas biegnie nieubładanie... 24 września ok 10.00 w Programie III PR Andrzej "e-moll" Kowalczyk z całego serca będzie zapraszał do Myśliborza na SMAK 2008 (16-19 października).

21 listopada długo oczekiwana premiera DVD Ewy Błaszczyk "Nawet gdy wichura..."! Nagranie odbyło się (jak pisaliśmy) w grudniu 2007 roku w TVP.
W przygotowalni kolejna trasa po Stanach Zjednoczonych....
I cóż koncerty,nagrania...jesienny zryw w stronę poezji...i kolejne numery "Można inaczej?"


Dopinanie klubowej trasy ZEMOLLEM w toku...

02.07.2008

Więc tak...
Dopiero co zachwyceni zostaliśmy recenzją w "Teraz Rock" płyty "To mi przypomina drogę...", a tu nagle następna w kolejnym numerze tegoż pisma. Muzycznie płyta ZEMOLLEM pochwalona (cieszy).
Natomiast teksty zostały określone, jako psujące całość. Właściwie można by się nawet przejąć taką recenją, gdyby nie fakt iż autor recenzji jako przykład "nieudaczności" tekstowej podał fragment "Zawsze-słysząc jej (nadziei) śmiech - nie przeraża mnie czas..." i jakoś tak lżej się nam zrobiło...
Widać,nie należy od wszystkich oczekiwać zrozumienia...


Nie ma wakacji. Pojawiły się nowe terminy koncertowe, a nawet "traski":). Trwają końcowe prace nad ukazaniem się drugiego numeru "Można inaczej?".
Ku radości twórców tego miesięcznika, został on bardzo dobrze przyjęty. Kolejny nakład zostanie zwiększony a i pierwszy numer reedytowany na życzenie czytelników.
Zbliża się X Festiwal im. Ryśka Riedla w Tychach 26-27 lipca. Andrzej "e-moll" Kowalczyk zaangażował się również w przygotowania do XXX Spotkań Młodych Autorów i Kompozytorów w Myśliborzu. W tym roku (16-19 października) będzie tam w roli prowadzącego warsztaty z Krzysztofem Daukszewiczem - jurora. Zaśpiewa również kilka piosenek w Galowym koncercie z okazji jubukeuszu SMAK-u.

03.06.2008

Uff...
Ukazał się zainicjowany przez Andrzeja "e-moll" Kowalczyka miesięcznik pt."Można inaczej?". Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie ruszy "Można inaczej?" w wersji elektronicznej. ZEMOLLEM Przygotowuję się do koncertu w Warszawie z grupą Perfect dnia 8 czerwca na Podzamczu. Zaraz po koncercie wszyscy razem oglądać będą mecz Polska-Niemcy, telbim, oranżada itd. :)
Do tego czasu przed dzielnym bohaterem tej stronki anonsowana już przez nas MUFKA na Ursynowie w stolicy naszego państwa w Warszawie !!!

>

20.05.2008

W "Teraz Rock" ukazała się znakomita (naszym zdaniem) recenzja trójpaku "To mi przypomina drogę...". Recenzja podpisana przez Marka Świrkowicza. To miłe, że ktoś od tak pisze tak miłe, rzeczowe, świadczące o zgłębieniu muzyki i dokonań twórców recenzje bez "specjalnych" zabiegów. Dziękujemy bardzo!

Pod koniec maja ukaże się w Mińsku Mazowieckim zainicjowany przez Andrzeja "e-molla" Kowalczyka miesięcznik "Można inaczej?". Gazeta przede wszystkim wspierać będzie Stowarzyszenie Integracji z Artystami Niepełnosprawnymi "Dom Muzyki".
"Ciepło" swoimi felitonami na łamach "Można inaczej?" promować będą m.in. Jacek Kleyff i Marek Wiernik... Stowarzyszenie "Dom Muzyki" potrzebuje wsparcia. Przez ostatnie 2 lata przeżyło koszmar. Tli się postawą godnych i tym wszystkim co dokonało od 1998 roku.

DVD Ewy Błaszczyk, jego premiera została przeniesiona na jesień 2008.

Andrzej "e-moll" Kowalczyk przed koncertem ZEMOLLEM w Warszawie na Podzamczu, będzie gościem programu Happy Hour w TV4 dnia 4 czerwca o godzinie 19 00.
Ma być śmisznie:)...też...

26.04.2008

Ogrom spraw różnego rodzaju przełożył się na brak aktualizacji strony. Przepraszamy. Nie wiemy,czy się porawimy, bo i spraw coraz więcej.:)
Kompozycje,aranżacje i produkcja muzyki dla kilku projektów telewizyjnych to główne zajęcie (z artystycznych) ostatnio. Końca dobiegają rozmowy dotyczące wznowienia płyty ZEMOLLEM i wydania DVD "Oczko e-molla". Mamy nadzieję,że ukaże się ten "dwupak" już nie długo... Nowe terminy koncertów "e-moll'a" w różnych konfiguracjach w dziale KONCERTY. Serdecznie dziękujemy za wszystkie "ciepłe" i krytyczną (1) opinnie po medialnych wystąpieniach bohatera tej strony. Prosimy o więcej. Każda z nich ważna.
Wielkimi krokami zbliża się X Festiwal im.Ryśka Riedla w Tychach,gdzie Andrzej "e-moll" Kowalczyk od samego początku gości i ma zaszczyt być dyrektorem artystycznym części konkursowej ( www.festiwal.bil.pl ).
W między czasie przyjął zaszczyt bycia Dyrektorem Artystycznym wspaniałej imprezy z tradycjami na Ursynowie(www.mufka.com.pl). Zapraszamy do odwiedzin stron tych ważnych imprez w Naszym Kraju. Pod koniec maja z Jurkiem Filarem "e-moll" nawiedzi cudimprezę w Lipnie (www.polanegri.pl).
Już za chwilę (koniec kwietnia-początek maja) ukaże się płyta i DVD Ewy Błaszczyk.
Po audycji w Programie 1 PR ,gdzie "e-moll" był gościem Krystyny Prońko,ta wyjątkowa Artystka wyraziła potrzebę śpiewania piosenki Kowalczyka pt."I still miss u..." pod warunkiem,że powstanie do tej muzyki tekst polski... Tłumaczenia tekstu "e-moll'a" z angielskiego podjął się Maciej Zembaty...TRWA...

Życzymy powodzenia!

13.02.2008

Człowiek planuje, a Pan Bóg swoje...:)

Ze względu na choróbska zimowe "e-moll'a" kilka wydarzeń zapowiadanych uprzednio musi odbyć się w innym terminie. Oczywiście na bierząco będziemy informować. Oficjalnie ukazał się w sprzedaży trójpak "To mi przypomina drogę...". Trwają ostatnie przygotowania do wydania nagranego w TVP recitalu z Ewą Błaszczyk. Podobny los tyczy DVD "Oczko e-moll'a". Wiadomo już, że całkowity dochód z tego wydawnictwa zostanie przekazany na cele charytatywne...
Pojawiły się nowe terminy koncertów i recitali. Powraca kwestia koncertów Andrzeja "e-moll" Kowalczyka we Włoszech. W najbliższym czasie artysta będzie gościem kilku audycji w Programie III PR m.in w MiniMax Piotra Kaczkowskiego 2 marca.

29.12.2007

Moi drodzy..

Kończy się dość burzliwy ale wyjątkowo udany artystycznie i prywatnie rok 2007! Nagrałem kilka nowych płyt, część z nich ukaże się już w roku 2008, zagrałem wiele koncertów w różych konfiguracjach. Zapowiedzi tych na przyszły rok są obiecujące i ciekawe. Do października przyszłego roku trwać będą obchody "Oczka e-moll'a" organizowane głównie przez i dla przyjaciół. Książka się pisze, żal było ją wypuszczać w tym roku, bo właśnie ten rok był przełomowy w wielu kwestiach mnie interesujących...
Grunt, że jest zdrowie i miłość, a z resztą sobie poradzę... tym bardziej, że od roku znowu mam marzenia. Kto nie marzy, nie żyje... tak myślę... Dziękuję wszystkim, którzy słuchają moich płyt, przychodzą na koncerty i czekają na nowe, inne... Postaram się Was nie zawieść w przyszłym roku.
Tak... prześledziłem aktualności roku 2007, dział filmy, galerię i co się jeszcze dało...
To był bardzo udany rok, pewnie dlatego, że po kilku latach zajmowania się cudzymi sprawami, skupiłem się na swoim życiu, co dało znakomite efekty.. Zdrowy egoizm, to jest to..
Na służbę do Pana Boga odeszło kilku przyjaciól... Wierzę że jest im tam dobrze... Bóg dał im talent... Złe chwile obdzierają nasze życie z fałszywców i cwaniaczków, to ładne i pożyteczne...
Rok temu, nie myślałem, że tak dobrze pod koniec grudnia 2007 roku może wyglądać moje życie. Udało się, choć pochłonęło to wiele energii i pracy...
Można zmienić w swoim życiu wiele. Można.... dzięki Bogu, ze swoim życiem wiele dobrego zrobić... Grunt by mieć jasny i zdrowy plan...
"Pilnujmy marzeń..."

Z poważaniem
Andrzej "e-moll" Kowalczyk

11.12.2007

Zakończył się montaż materiału DVD "Oczko e-moll'a". Wyszło to wszystko znakomicie!
Ponieważ Andzrej "e-moll" Kowalczyk przechodzi ze swymi płytami pod skrzydła nowopowstającej firmy fonograficznej, wprowadzenie na rynek DVD i trójpaku "To mi przypomina drogę..." przesunie się na 15 lutego (39 urodziny e-molla). Tego dnia również po raz pierwszy ukaże się gazeta o,której wspominaliśmy pt."Można inaczej...?". Do tego czasu już 16 grudnia w TVP rejestracja recitalu Ewy Błaszczyk na potrzeby wydawnictwa artystki. Będzie to płyta i DVD. Premiera na wiosnę. Doszły nowe koncerty! W lutym rozpoczną się prace nad muzyką do filmu fabularnego. Szczegóły i relacje już wkrótce...
21 grudnia w Gorzowskiej Katedrze odbędą się 2 wyjątkowe spektakle, recitale Ewy Błaszczyk.


14.11.2007

Dym, zamęt....dużo pracy!
Trwają ostatnie szlify mixów materiału na mający się ukazać materiał DVD "Oczko e-moll'a".
Przed e-mollem dużo koncertów w tym rejestracja materiału na płytę i DVD koncertu z Ewą Błaszczyk dnia 24 listopada w Teatrze Studio w Warszawie.
Ponieważ e-moll podpiera się rzęskami wspominane koncerty we Włoszech zostały przesunięte na wiosnę. Po zakończeniu tegorocznych koncertów Andrzej "e-moll" Kowalczyk skoncentruje się na realizacji i produkcji 3 płyt (w tym jednej wspólnie z Markiem Raduli).
Do tego wszystkiego,ponieważ ewidentnie wkurza go parę spraw postanowił otworzyć w Mińsku Mazowieckim gazetę "Można inaczej?".
Szczegóły ciut później!!!

31.10.2007

Minął gorący tydzień!
Ukazał się trójpak "To mi przypomina drogę..."- zremasterowane wersje płyt "Kochankowie z drugich stron gazet...", suita "To mi przypomina drogę...", suita"Trans..formacje.." + 4 teledyski.

Andrzej "e-moll" Kowalczyk w dniach 18-21 października prowadził warsztaty i brał udział w pracach Jury podczas XXIX Spotkań Młodych Autorów i Kompozytorów w Myśliborzu. Tam też odbył się rewelacyjnie przyjęty koncert Ewy Błaszczyk.


Rewelacyjnie przyjęty został również koncert w Teatrze Małym w Tychach z okazji "Oczka e-molla".


Artykuł:Oczko śląsko-mazowieckiego tułaczaTychy Deski sceny Teatru Małego dawno nie musiały utrzymywać jednocześnie aż tylu muzyków - orkiestrę AUKSO z dyrygentem Markiem Mosiem, zespoły Cree i Zemollem, Krzysztofa Jaryczewskiego, Marka Piekarczyka, Macieja Zembatego, Raisę Misztelę i wreszcie Ewę Błaszczyk. Wszyscy ci wykonawcy zjawili się 24 października w Tychach za sprawą Andrzeja "e-molla" Kowalczyka. Wszyscy oni bowiem kiedyś stanęli na jego artystycznej drodze. W Teatrze Małym "e-moll" - muzyk, kompozytor, aranżer i autor tekstów - obchodził wcale nieokrągłą, 21. rocznicę pracy artystycznej. Koncert jubileuszowy miał wiele odsłon. Wszystkie spinał duet nietuzinkowych prowadzących - Marek Wiernik, dziennikarz muzyczny, prezenter radiowy i telewizyjny, związany przez lata z radiową "Trójką" oraz Maciej Zembaty, satyryk, pieśniarz, wielbiciel i propagator twórczości Leonarda Cohena, którego piosenki tłumaczy na język polski od lat wykonuje; współtwórca w radiowej "Trójce" słuchowiska "Rodzina Poszepszyńskich" i - jak w okazało się w Tychach - przeciwnik braci Kaczyńskich. Zembaty opowiedział kilka antybliźniaczych dowcipów ("Po co Kaczyńscy chodzą na kort tenisowy? Żeby zagrać w siatkówkę!"). Przede wszystkim jednak sypał anegdotami z życia artystycznego, także "e-molla". Obaj prowadzący podkreślili, iż życie jubilata tak się ułożyło, że tułał się pomiędzy Śląskiem a Mazowszem, pomiędzy Tychami i Mińskiem Mazowieckim. Debiutował na festiwalu w Myśliborzu w 1986 r. Nagrał 8 autorskich płyt. Nagrywał lub tworzył także z innymi wykonawcami, m.in. Johnem Porterem, Krzysztofem "Jarym" Jaryczewskim, Oddziałem Zamkniętym, Jerzym Filarem, Markiem Piekarczykiem, Pawłem Kukizem, Arturem Gadowskim i Maciejem Zembatym. Prowadzący wyliczyli, że "e-moll" w sumie przyczynił się do powstania... 21 płyt. A więc 21 albumów na 21-lecie. Jubilat zagrał też w filmie fabularnym "Skazany na bluesa" o fenomenie Ryszarda Riedla, jest też dyrektorem artystycznym festiwalu imienia tego muzyka. Andrzej to również społecznik. Od kilku lat buduje w Mińsku Mazowieckim "Dom Muzyki", w którym tworzyć mają niepełnosprawni artyści. Ostatnio występuje z aktorką Ewą Błaszczyk, która założyła fundację "Akogo?" na rzecz dzieci pozostających w śpiączce (tak jak córka aktorki). Wracając do koncertu w Tychach... W pierwszej jego odsłonie "e-moll" na gitarze akustycznej, w towarzystwie Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO, wykonał utwory ze swojej pierwszych autorskich płyt, m.in. "Kupiec i deszcz", "Czas" i "Erotyk... z góry przegrany". Odsłona druga - Grzegorz Achtelik (grał Ryśka Riedla w fabularyzowanym dokumencie "Sie macie ludzie") i Sebastian Riedel zaśpiewali utwór "Na dobre i...", który "e-moll" napisał kiedyś z myślą, że wykona go wokalista Dżemu. Odsłona trzecia - scenę opanował zespół Cree. W towarzystwie AUKSO grupa wykonała m.in. swój przebój "Za tych...". Odsłona czwarta - gościem Andrzej Kowalczyka był Krzysztof "Jary" Jaryczewski, pierwszy wokalista Oddziału Zamkniętego. "Jary" długo nie wychodził na scenę, ale nic to, bo w tym czasie Zembaty zdążył opowiedzieć następny dowcip. Odsłona piąta - Zemollem, najnowszy projekt muzyczny jubilata. Grupa nagrała płytę "Spadaj na drzewo!". Odsłona szósta - "e-moll" wraz z Raisą Misztelą zaśpiewał po rosyjsku tradycyjną pieśń (oboje spotkali się po raz pierwszy na festiwalu im. R. Riedla w Paprocanach i tam sobie pośpiewali w języku, który do tej pory Andrzejowi kojarzył się jedynie z nauk ą w szkole). Towarzyszył im w tle basowe nucenie Macieja Zembatego. Odsłona siódma - rockowo, ostro i z orkiestrą. Marek Piekarczyk zaśpiewał utwór "Zmęczenie", która nagrał z "e-mollem" na płytę "Projekt Oddział Otwarty". Odsłona ósma - nastrojowo. Maciej Zembaty śpiewał Cohena. Warto przypomnieć, że Andrzej Kowalczyk był szefem artystycznym płyty "In My Secret... Live", zawierającej największe przeboje Cohena w interpretacji Zembatego. Odsłona dziewiąta - elegancko i ekspresyjnie. Ewa Błaszczyk, aktorka i wokalista. Zrobiła piorunujące wrażenie, śpiewając "Nocno autobusową..." w bordowej kreacji. Z koncertu w Tychach zostanie wydane DVD. Kto nie był na żywo, będzie miał okazję obejrzeć i posłuchać w domu. Tekst i zdjęcie: Jarosław JĘDRYSIK


Aktualnie trwa montaż materiału zarejestrowanego koncertu.Ukaże się on jeszcze przed końcem roku na DVD.
25 Października odbyło się długo oczekiwane spotkanie e-moll'a z Żanną Biczewską...


Wiele zdjęć z tych wydarzeń w galerii..

 

14.10.2007

Wielkimi krokami zbliżamy się do jubileuszowego koncertu w Tychach połączonego z nagraniem płyty DVD.

 

05.09.2007

Trwają rozmowy dotyczące wspólnych koncertów ZEMOLLEM z zespołem THE ORCHESTRA (ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA Part II ) podczas trasy muzyków tej legendarnej grupy w Polsce. Kontynuacją mają być również wspólne koncerty w Czechach, Rosji i na Ukrainie. Szczegóły już w krótce...

 

04.09.2007

W październiku Andrzej "e-moll" Kowalczyk będzie przewodniczącym jury Spotkań Młodych Autorów i Kompozytorów w Myśliborzu.

Zapowiedzi koncertów z Ewą Błaszczyk:
- 4 października - Dzierżoniów; - 14 października - Piaseczno;
- 18 października - Myślibórz;
- 28 października - Warszawa;
- 9 listopada - Dąbrowa Górnicza;
- 17 listopada - Jarosław;
- 22, 23, 24 listopada - Warszawa, Teatr Studio;
- 25 listopada - Warszawa Zacisze;
- 26 listpoda - Warszawa, Podziemia Kamedulskie;
- 15 i 16 grudnia - Warszawa, Teatr Studio.

Część dochodu z koncertów Ewy Błaszczyk jest przekazywany dla fundacji AKOGO.W grudniu planowane są również solowe recitale Andrzeja "e-moll" Kowalczyka we Włoszech.

 

18.08.2007

23 sierpnia wspólny recital z Jerzym Filarem - Mienia.

Koncerty ZEMOLLEM:
23 września - Pionki i Konstancin Jeziorna;
6 października - Płock;
7 października - Ostrów Mazowiecka.

Koncert z Ewą Błaszcyk 23 września w Warszawie.

Koncert z AUKSO w Tychcach przesuninięty na 24 października. Gościnnie wystąpią ZEMOLLEM, Ewa Błaszczyk, Marek Piekarczyk, CREE i inni.
W najbliższym czasie ukaże się trzypłytowy album pod wspólnym tytułem "To mi przypomina drogę.."- reedycja zremasterowanych płyt Kochankowie, To mi przypomina drogę i Trans..formacje.

 

12.07.2007

17 lipca ZEMOLLEM zagra w telewizyjnym programie "Kawa czy Herbata", oraz 27 w "Pytaniu na Śniadanie".
Koncerty:
26 lipca - Radio dla Ciebie;
28 lipca Zemollem w Tychach;
29 sierpnia z Ewą Błaszczyk w Poznaniu;
31 sierpnia z Ewą Błaszczyk w Gdańsku;
16 i 30 września Zemollem w Warszawie.

22 października odbędzie się nagranie specjalnego Jubileuszowego DVD z koncertu e-molla z orkiestrą kameralną miasta Tychy - AUKSO. TEATR MAŁY, Tychy - wieczorem.

 

27.06.2007

28 lipca (sobotach) w Tychach (Paprocany) koncert ZEMOLLEM.
Formacja wystąpi na IX Tyskim Festiwalu Muzycznym im.Ryśka Riedla - "KU PRZESTRODZE".

 

30.05.2007

17 czerwca (niedziela) w Skierniewicach koncert formacji ZEMOLLEM - bardzo znany polski zespół rockowy.
Następny koncert 1 lipca w Kozienicach.

 

28.05.2007

21 maja odbyła się oficjalna premiera płyty ZEMOLLEM. 21-lecie pracy twórczej artysty czyli tzw. Oczko e-moll'a połączone jest z akcją na rzecz depresji i zaćmy jako chorób cywilizacyjnych. Powstał film dokumentalny z opercji zaćmy e-moll'a który zostanie wyemitowany 9 czerwca o godz. 1100 w TVP3.

     

 

18.05.2007

Rozpoczynają sie obchody 21 lat pracy e-moll'a tzw. Oczko e-moll'a Przewidziane są m. inn. reedycje 3 zremasterowanych płyt pod wspólnym tytułem "To mi przypomina drogę". W skład trójpaku wejdą: - Kochankowie z drugich stron gazet - To mi przypomina drogę - Transformacje (Oddział otwarty) W planach również zarejestrowanie koncertu piosenek w wersji akustycznej z orkiestra kameralną. DVD - jesienią. W dalszym ciagu artysta kontynuuje współpracę koncertową z Maciejem Zembatym i Ewą Błaszczyk.

 

14.03.2005

Pierwszy wpis !!!!!

W przygotowaniu :

- płyta "unpluged" z Krzysztofem Jaryczewskim pod hasłem "Kroniki Towarzyskie";

- płyta autorska "Wolni od zła";

               
                 \